دستگاه تسمه کش مدل 1013

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش

تاریخ :
18 دی 01
دسته‌بندی :
دستگاه تسمه کش
دیدگاه‌ها :
۰دیدگاه
مدیر سایت

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش یکی از پردرخواست ترین سوالات مشتریان ویژن گستر است. بسته بندی با کیفیت آخرین وظیفه‌ تولیدکننده است که می‌تواند تمام زحمت های او را در یک نگاه به بیننده انتقال دهد. برای رسیدن به این هدف باید از ابزار و فناوری های به روز استفاده کرد. به علاوه باید از آموزش هایی مانند آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش و… را یاد گرفت تا بتوان در برابر رقبا پیروز شد.

استفاده از بهترین مواد اولیه چه در بخش تولید و چه در بخش بسته بندی به تنهایی کافی نیست. چرا که باید اصول کار با این مواد را هم بدانید و به موقع استفاده کنید. در این مقاله از در کنار آشنایی با دستگاه های کاربردی تسمه کش، آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش را هم به شما خواهیم گفت.

دستگاه تسمه کش چیست؟

در آخرین مرحله از بسته بندی، محصول در جعبه های چوبی و یا مقوایی و حتی پالت های بار قرار می‌گیرد. از تسمه ها برای محکم کردن بسته ها و حفظ امنیتشان استفاده می‌شود. اما مشکل این است که تسمه ها چه از جنس فولادی باشند و چه پلیمری بسیار محکم هستند و بریدن وجوش دادن دوباره‌ آن ها کار چندان آسانی نیست.

✅توجه! قیمت تسمه بسته بندی را از ویژن گستر بپرسید!

برای مدت ها متراژ قابل توجهی از تسمه ها به خاطر سخت بریده شدن و یا عدم مهارت کارگران دور ریخته می‌شد. از طرف دیگر سرعت پایین این سبک بسته بندی سبب ضرر و زیان دیگری به تولیدکنندگان بود. در کنار تمام هزینه های مادی تحمیل شده آسیب هایی که به دست کارگران در زمان برش وارد می‌شد و نیرویی که هدر می‌رفت را هم اضافه کنید.

عیب بزرگتر دیگری هم بود. آن هم میزان سفتی تسمه ها بود. کارگران گاهی بیش از اندازه تسمه را می‌کشیدند و یا برعکس، شل بودن نوار تسمه سبب وارد شدن آسیب به بار ها می‌شد. همین دلایل هر چند ساده سبب معرفی دستگاه های تسمه کش مختلف شد.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش
آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش

دستگاه های تسمه کش در انواع مختلف با توجه به نوع تسمه مصرفی، حجم تولید، ابعاد بسته بندی ها و نیاز تولیدکنندگان طراحی و عرضه شدند. انواع معروف این دستگاه ها در بازار را می‎‌توانید در 5 مورد نام برد:

  • تسمه کش دستی
  • تسمه کش پنوماتیک
  • تسمه کش نیمه خودکار
  • تسمه کش خودکار
  • تسمه کش شارژی

هر یک از این دستگاه ها مزیت ها و البته کارایی خاص خود را دارند. از طرفی آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش های فوق با یکدیگر متفاوت است. به همین خاطر باید در هنگام خرید با توجه به نوع نیاز انتخاب شوند تا هزینه های تولید، بسته بندی و حتی بیمه‌ای را بکاهند.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش دستی

ارزانترین و در دسترسترین این محصولات، دستگاه های تسمه کش دستی هستند. هر دستگاهی مزیت های خودش را دارد. این دستگاه هم برای تیراژ های تولید کم با محدودیت در ابعاد مناسب است. البته ویژگی هایی مانند سبک بودن، قابل حمل بودن، کار کردن آسان، مناسب برای انواع تسمه های پلیمری و البته هزینه نگهداری کم هم دارد.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش
آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش دستی سخت نیست. در کنار یا بالای دستگاه اهرمی قرار دارد که با کشیدن آن می‌توانید تسمه را بر روی بسته بندی ها بکشید. تنظیم قدرت کشش و متراژ تسمه‌ مصرفی به مهارت فرد باز می‌گردد. این دستگاه به فرایند بسته ‌بندی را سرعت و دقت قابل توجهی خواهد بخشید.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش پنوماتیک

دستگاه های بادی یا پنوماتیک یکی از پربازده‌ترین دستگاه هایی هستند که می‌توان برای خطوط بسته بندی خریداری کرد. این دستگاه نیز از انواع تسمه کش دستی به شمار می‌رود ولی مزیت های بیشتری از انواع اهرمی گروه خودش دارد.

به کار گرفتن دستگاه های پنوماتیک احتمال پارگی تسمه، هدر رفتن مواد و میزان خستگی کارگران را به شدت می‎‌کاهد. چرا که نیرو محرکه تسمه کش بادی، نيروي باد تولید شده توسط دستگاه کمپرسور است انرژی کمتری را تلف خواهد کرد.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش پنوماتیک بادی بسیار آسان است. شلنگ ورودی کمپرسور را به محل اتصال دستگاه وصل کنید. سپس رول و یا سر تسمه را در محل مناسبش قرار دهید. دقت کنید که سر آزاد تسمه در زیر و قسمت دیگر تسمه که به رول اصلی وصل است در بالا قرار گیرد.

سپس فک دستگاه را با نزدیک کردن دو اهرم به یکدیگر باز کنید و تسمه را در تسمه کش به گونه‌ای قرار دهید که دو سر تسمه در زیر چرخ کشنده جلویی باشد. در ادامه آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش پنوماتیک باید شاسی را بفشارید تا دستگاه شروع به کار کند.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش نیمه خودکار

از محصولات پرفروش در حوزه بسته بندی باید به دستگاه های تسمه کش نیمه خودکار اشاره کرد. این دستگاه ها را می‌توان در رده اقتصادی‌ترین انتخاب ها برای کارگاه های صنعتی قرار داد. عموما تسمه کش های نیمه خودکار به صورت رومیزی تولید می‌شوند.

استفاده از طراحی میزی شکل سبب شده که جای کمتری را در کارگاه ها اشغال شود. از طرف دیگر امکان بسته بندی انواع کارتن و جعبه های از پیش آماده را هم فراهم کرده است.

برای آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش نیمه اتومات در ابتدا باید از اتصال دستگاه به برق با ولتاژ مناسب اطمینان حاصل کنید. سپس دکمه خاموش – روشن را بفشارید. با توجه به اطلاعات درج شده در توضیحات دستگاه، زمان لازم را برای رسیدن به دمای کاری به آن بدهید.

در مرحله‌ی بعد متراژ تسمه‌ای که برای هر بسته بندی نیاز است را تعیین کنید. برای ایجاد انقطاع در طی تسمه کشی دکمه Reset را بفشارید. همچنین می‌توانید میزان تسمه خروجی را در بخش تنظیمات تغذیه یا همان Feed تنظیم کنید. ترمز دستگاه هم برای جلوگیری از چرخش بیش از حد تسمه در هنگام بسته بندی و یا توقف اضطراری تعبیه شده است.

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش خودکار

دستگاه های خودکار برای صنایع بزرگ با تیراژ تولید بالا توصیه می‌شوند. اصول کار دستگاه های اتومات بر طبق مدل های پنوماتیک است. به علاوه آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش خودکار از همه‌ی دستگاه های یاد شده در بالا آسانتر است.

دستگاه به صورت یک دروازه‌ ورودی طراحی شده است که در انتهای یک خط تولید تمام اتوماتیک قرار می‌گیرد. مهمترین مزیت آن هم کاهش خطا و افزایش دقت در بسته بندی است چرا که بدون  نیاز و دخالت نیروی انسانی محصول بسته بندی می‌شود.

توجه کنید که برای تهیه دستگاه بسته بندی در شرق تهران می توانید روی ما حساب باز کنید!

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش خودکار هم به این ترتیب است که محصول نهایی توسط دستگاه انتقال کاموایر و یا نوار نقاله به ورودی تسمه کش فرستاده شده. سپس دستگاه طبق اطلاعات داده شده متراژ و نیروی لازم برای تسمه کشی را اعمال می‌کند.

نکات مهم آموزش بسته بندی با دستگاه چیست؟

برای بسته بندی با دستگاه از دستگاه تسمه کش بادی استفاده کنید! برای مشاوره رایگان این محصول کاربردی با ما در تماس باشید.

مطالبمرتبط
دستگاه های تسمه کش
3دیدگاه
معرفی کاربردی ترین دستگاه های تسمه کش

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های در زمینه بسته بندی کالاها، دستگاه…

مدیر سایت
15 مرداد 00
دستگاه تسمه کش مدل 1013
۰دیدگاه
دستگاه تسمه کش مدل 1013

امروزه افراد زیادی هستند که از دستگاه تسمه کش برای بسته بندی…

مدیر سایت
19 بهمن 00
انواع تسمه بسته بندی
2دیدگاه
معرفی انواع تسمه بسته بندی ( 4 نوع مهم)

انواع تسمه بندی چیست ؟ قبل از پاسخ به این سوال باید…

مدیر سایت
10 خرداد 02
دستگاه تسمه کش
47دیدگاه
خرید دستگاه تسمه کش : انواع دستگاه تسمه کش + قیمت

دستگاه تسمه کش به شما در بسته بندی کمک می کند. البته…

مدیر سایت
17 تیر 00

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.