ترفند بسته بندی سریع

ترفند بسته بندی سریع

کد محصول :
ویژگی‌های محصول

با صنعتی شدن خطوط تولید و تدوین استاندارد های جدید، صنعتی به…

نقد و بررسی اجمالی

با صنعتی شدن خطوط تولید و تدوین استاندارد های جدید، صنعتی به نام صنعت بسته بندی ابداع شد. علت گسترش خطوط بسته بندی و تبدیل شدن آن به یک صنعت، تغییر در روش های بازاریابی در کنار حفظ امنیت کالا از لحظه تولید تا رسیدن به دست مصرف‌کننده بود. این صنعت مطابق با نوع نیاز تولیدکنندگان کالا های تجاری و شیوه عرضه کالا ها به بازار چندین ترفند بسته بندی سریع و ایمن پیشنهاد می‌کند.

در حال حاضر برای هر نوع خط تولید و ظاهر کلی محصولات یک ترفند بسته بندی سریع وجود دارد. با انتخاب درست ابزار ها و دستگاه ها برای بسته بندی هر کالایی می‌توانید سهم بیشتری از بازار را به دست بگیرید و رضایتمندی مشتریان را افزایش دهید. ویژن آریا گستر در کنار دانش و تجربه‌ای که دارد می‌تواند بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات بسته بندی و انواع تسمه بسته بندی به شما بدهد.

انواع تسمه های بسته بندی سریع

اگر به یک جعبه پالت بار توجه کنید خواهید دید که در اطراف آن یک بند پلاستیکی یا فلزی کشیده شده است. این بند تسمه نام دارد و به تناسب نوع تجهیزات در دسترس، هزینه های بسته بندی و انتخاب تولیدکننده می‌تواند دارای جنس، طرح و رنگ بند های مختلفی باشد.

به طور کلی دو جنس تسمه بسته بندی پلیمری و فلزی به بازار عرضه شده است. خود تسمه های پلیمری در دو نوع پت (pet) و پپ (pp) تولید می‌شوند. جنس تسمه های فلزی نیز عموما از میان فولاد های کربنی انتخاب می‌شود. این که استفاده از کدامیک از این محصولات بهتر است بر اساس قیمت ها، مهارت کارگران و تجهیزات در دسترس تعیین می‌گردد.

ترفند بسته بندی سریع
ترفند بسته بندی سریع

تسمه بسته بندی فلزی

همان طور که پیشتر اشاره شد جنس این تسمه ها از نوع آلیاژ های فولادی است. به همین خاطر استحکام کششی بالایی دارند و می‌توانند برای بسته بندی انواع کالا های سبک و سنگین مانند سیمان، سنگ، پالت های بار و… استفاده شوند.

البته تسمه های فولادی رقبایی دارند که سبب شده جایگاه آن ها رد میان تجهیزات و ترفند بسته بندی سریع نزول پیدا کند. علت این کاهش مصرف هم در وزن تسمه فولادی، مقاومت به خوردگی، آسیب رسیدن به دستان اپراتور و نوع بستن دو سر تسمه باید جست و جو کرد.

تسمه بسته بندی پپ (pp)

اگر جنس تسمه های پلاستیکی که برای بسته بندی تولید شوند از پلی‌پروپیلن  باشد، به آن به اصطلاح پپ می‌گویند. این تسمه ها را در رنگ های مختلف به شکل آج‌دار و ساده تولید می‌کنند. همچنین می‌توان نام تولیدکننده و لوگو شرکت را هم بر روی آن ها حکاکی کرد.

مزیت اصلی استفاده از این نوع تسمه های بسته بندی را در قیمت اقتصادی آن دسترسی آسان می‌توان دانست. البته ویژگی های دیگری نظیر مقاومت به رطوبت، سهولت در جابه‌جایی و روش استفاده و و مقاومت در برابر عوامل خورنده را هم نباید از یاد برد. برای تسمه کشی با این نوع تسمه می‌توان از انواع دستگاه های تسمه کش استفاده کرد.

تسمه بسته بندی پت (pet)

نوع دیگر از تسمه های پلیمری از پلی اتیلن ترفتالات ساخته می‌شود. این نوع تسمه ها نیرو های کششی بالا و وزن بالای محصولات را در حالی تحمل می‌کنند که خود سبک هستند. به علاوه امکان حکاکی اطلاعاتی مانند نام شرکت بر روی آن وجود دارد.

دستگاه های بسته بندی سریع

در هر خط تولیدی، صاحب کارخانه باید از ابتدا تا انتهای مسیر را به درستی پایش کند تا محصولی به بازار عرضه شود که توانایی رقابت با دیگران را داشته باشد. از همین رو تک تک مراحل تولید حتی بسته بندی هم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. یک ترفند بسته بندی سریع و مطابق استاندارد های رسمی استفاده از تجهیزاتی مانند دستگه های تسمه کشی و تسمه بسته بندی است.

دستگاه های تسمه کش است می‌توانند تسمه های بسته بندی را به دور کالا بپیچند و مانع از آسیب رسیدن به آن شوند. دستگاه های بسته بندی کالا در سه حالت دستی، نیمه خودکار و تمام خودکار هستند. انتخاب در میان انواع دستگاه های بسته بندی به تناسب بودجه تولیدکننده، نوع کالا، وزن کالا، نوع خط تولید، تناژ تولید و حتی فضای کارگاهی در دسترس انجام می‌گیرد.

با توجه به این که بودجه در نظر گرفته شده برای خرید چنین تجهیزاتی محدود است، باید پیش از انتخاب و خرید این نوع دستگاه ها باید از شیوه کارکرد و درصد بازدهی احتمالی آن ها در خط تولید آگاه بود. شما می‌توانید این دستگاه ها را به همراه دیگر تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی از فروشگاه ویژن آریا گستر خریداری کنید.

ترفند بسته بندی سریع
ترفند بسته بندی سریع

تسمه کش پنوماتیک

استفاده از دستگاه های پنوماتیک از ترفند بسته بندی سریع به شمار می‌رود. این دستگاه ها کمترین فضا را اشغال می‌کنند و بیشترین کارایی را دارند. تقریبا برای بسته بندی انواع کالا های سبک و سنگین قابل استفاده هستند. این دستگاه ها با اعمال نیروی بادی که توسط كمپرسور تامین می‌شود شروع به کار می‌کند.

مزیت اصلی این دستگاه  وزن کم آن است چرا که سبب پرتابل بودن یا قابل حمل بودن آن شده است. کارگران برای استفاده از این دستگاه نیازی به آموزش و مهارت خاصی ندارند. به علاوه امکان هدر رفتن  مواد کمتر و اتلاف وقت و انرژی کمتری هم وجود خواهد داشت. با کمک این دستگاه می‌توان انواع تسمه های پلیمری پت و پپ را به دور پالت های بار کشید.

تسمه کش دستی

یکی از انواع ساده و البته کم هزینه در میان دستگاه های تسمه کشی، دستگاه های تسمه کش دستی هستند. این نوع تجهیزات به صورت مکانیکی بدون نیاز به برق و باتری کار می‌کنند. برای استفاده از آن ها هیچ گونه محدودیتی از نظر دسترسی به امکانات وجود نخواهد داشت. همچنین کمترین فضا را اشغال می‌کنند و وزن پایینی دارند.

انواع تسمه های پلیمری و فلزی را با کمک دستگاه های تسمه کش دستی می‌توان برای بسته بندی انتخاب کرد. به علاوه نیازی به متخصص بودن کارگران نیست. تنها باید توجه داشت که در صنایع سبک مانند کاغذ، چاپ، مواد غذایی و دیگر کارخانه ها با تیراژ تولید پایین مناسب است.

تسمه کش نیمه خودکار

یکی دیگر از ترفند بسته بندی سریع و آسان کالا های تجاری استفاده از دستگاه های تسمه کش نیمه خودکار است. با استفاده از این دستگاه ها درصد خطا و متراژ تسمه تلف شده به شدت کاهش می‌یابد. تقریبا می‌توان تمامی صنایع و برای انواع خطوط تولید را با کمک چنین دستگاهی تجهیز کرد و از هزینه های جانبی تولید کاست.

معمولا دستگاه های نیمه اتومات طراحی به شکل یک میز طراحی می‌شوند. سپس کالا با بسته بندی اولیه روی آن قرار می‌گیرد و تسمه در اطراف آن کشیده خواهد شد. مزیت های اصلی این دستگاه در کنترل کشش تسمه، کاربرد آسان، قیمت مقرون به صرفه و بدون محدودیت در نوع تسمه به کار رفته است.

ترفند بسته بندی سریع

دستگاه تسمه کش خودکار

آخرین مدل دستگاه های تسمه کش، دستگاه های تمام اتومات هستند که در انتهای پیشرفته‌ترین خطوط تولید قرار می‌گیرند. بهترین و گرانترین ترفند بسته بندی سریع با استفاده از این دستگاه ها است. ورودی این دستگاه به شکل یک دروازه‌ (gate) طراحی شده که کالا به صورت مستقیم توسط نوار نقاله از خط تولید به خط بسته بندی منتقل می‌شود.

مزیت اصلی چنین دستگاهی این است که هیچ گونه دخالت انسانی در روند بسته بندی نیست و امکان پایش مرحله به مرحله کار با سیستم های به‌روز وجود دارد. برنامه تسمه کشی از جمله تعیین محدوده نیروی لازم و میزان و نوع تسمه های مصرفی را در ابتدا به دستگاه می‌دهند و سپس عملیات اجرایی می‌شود.

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.