تولیدکننده تسمه بسته بندی

تولید کننده تسمه بسته بندی در تهران : مدل + قیمت2022

تاریخ :
21 دی 00
دسته‌بندی :
مختلف
دیدگاه‌ها :
۰دیدگاه
مدیر سایت

در این مطلب با ویژن آریا گستر همراه باشید تا با تولید کننده تسمه بسته بندی در تهران، انواع تسمه های بسته بندی، مدل ها و قیمت آن در سال 2022 آشنا شوید.

تسمه بسته بندی چیست؟ چه کابردی دارد؟ قیمت های آن در سال 2022 چه تغییراتی کرده است؟ در ادامه به همه این ها می پردازیم.

تسمه بسته بندی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

اول از همه باید ببینیم که تسمه بسته بندی چیست؟ همانطور که از اسمش هم مشخص است، این تسمه ها برای بسته بندی محصولات، محکم کردن کارتون ها به یکدیگر و همچنین محکم کردن اجسام به روی پالت ها استفاده می شوند و همانند یک محافظ به دور اجسامی که می خواهند بسته بندی شوند، قرار می گیرند. ویژن آریا گستر که تولیدکننده تسمه بسته بندی است انواع مختلفی از آن را دارد که از نظر جنس، رنگ و قیمت باهم متفاوت اند. در ادامه این هارا باهم بررسی می کنیم.

انواع تسمه های بسته بندی

تسمه فلزی: تسمه‌های فلزی از قدیمی‌ترین و متداول‌ترین تسمه های بسته بندی تا به امروز هستند. تولید کننده تسمه بسته بندی، تسمه فلزی را برای هدف مشخصی تولید کرده است که یکی از آن ها برای بسته بندی اجسام سنگین است که نیاز به تسمه محکم دارند زیرا این تسمه ها از فلز گرم بالا ساخته شده اند. تسمه فلزی برای بسته بندی تجهیزات صنعتی، مصالح ساختمانی سنگین و حمل کلاف های فولادی استفاده می شود.

تسمه فلزی به صورت دستی با یک ابزار کششی اعمال می شود و سپس با بستن یک سگک فولادی در اطراف انتهای باندها به هم محکم می شود. سپس تسمه فلزی اضافی بریده شده و دور ریخته می شود.

تسمه پلاستیکی: مواد تسمه پلاستیکی از پلی استر و پلی پروپیلن ساخته می شوند و در انواع مقاومت ها، سبک ها و پرداخت ها موجود هستند.

مواد تسمه بند پلاستیکی را می توان به صورت دستی با استفاده از ابزار کششی دستی یا به طور خودکار توسط دستگاه تسمه کش اعمال کرد.

تسمه پلاستیکی در کاغذ، الوار و پالت های بسته بندی کششی تقویت کننده استفاده می شود.

تسمه پلی استر: تسمه پلی استر متداول ترین ماده تسمه پلیمری است. استحکام و دوام آن، آن را به متداول ترین ماده برای جایگزینی تسمه فلزی تبدیل کرده است. که شما در ویژن آریا گستر، تولید کننده تسمه بسته بندی، میتوانید هر دو نوع این تسمه ها را سفارش دهید.

کاربرد تسمه های بسته بندی

همانطور که متوجه شدید این تسمه های بسته بندی در سه نوع متفاوت در اختیار شما قرار دارند اما چگونه می دانید کدام یک برای شما کاربرد بهتری دارد؟! تولید کننده تسمه بسته بندی به همه این موارد دقت می کند تا شما خریدی خوب و مطمئن متناسب با نیاز خود داشته باشید.

بهترین کاربردهای تسمه بسته بندی فلزی

تسمه فلزی قدیمی‌ترین و سنگین‌ترین تسمه در بین 3تسمه دیگر است. به گفته تولید کننده تسمه بسته بندی این مدل تسمه ها بهتر است در کاربردهای سنگین استفاده شود. فلزی که دور بار پیچیده می شود، منبسط یا منقبض نمی شود، پس از محکم شدن، سرجایش سفت می شود و می ماند!

از سری کاربردهای تسمه فلزی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

1.تجهیزات سنگین تولیدی و صنعتی
2.کویل فولاد
3.مصالح و مواد ساختمانی
4.بسته بندی فلزات
5.سیم عدل بندی
6.بسته شدن ایمن ظروف فلزی
7.حمل و نقل راه آهن

تولیدکننده تسمه بسته بندی در تهران
تولیدکننده تسمه بسته بندی در تهران

بهترین کاربردهای تسمه بسته بندی پلاستیکی

تسمه پلاستیکی یا به عبارتی تسمه پلی پروپیلن (PP) یکی از رایج ترین انواع تسمه است و بسته به کاربرد شما دارای مقاومت کششی، عرض و اندازه هسته است. تقریباً همیشه برجسته است و برای اصطکاک بهتر، استحکام و بافت بیشتری به آن می‌دهد. همچنین نقش پر رنگ گرد و غبار ایجاد شده در طول فرآیند تسمه کشی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

تسمه PP در هنگام اعمال حدود 25٪ کشیده می شود، اما مدت کوتاهی پس از آن حدود 10٪ کشش آن باز می گردد. با مستقر شدن یک بسته یا پالت، تسمه مقداری کشش را حفظ می کند. اما هنگامی که بسته شما با تسمه های فلزی و پلی استر در جای خود محکم می شوند دیگر هیچ کششی را حفظ نمی کنند. این مورد یکی از مهم ترین کاربردهای تسمه های پلاستیکی است که تولید کننده تسمه بسته بندی در تولید آن به این موضوع دقت کرده است.

تولیدکننده تسمه بسته بندی
تولیدکننده تسمه بسته بندی در تهران

تسمه پلی پروپیلن فوق العاده و همه کاره است و می تواند در کاربردهای مختلف از جمله:

1.مواد چاپی (روزنامه، مجلات)
2.ایمیل مستقیم
3.آسیاب کاری (قالب‌کاری، نرده و غیره)
4.کفپوش (چوب سخت، لمینت)
5.لوازم خانگی
6.تن پوش
7.غذاها (مراکز توزیعی که فروشگاه های مواد غذایی را عرضه می کنند)
(گوشت، محصولات و سایر بسته بندی های مواد غذایی تازه و منجمد)
8.مراکز پخش دارو و داروخانه
9.عدل بندی یونجه

بهترین کاربردهای تسمه بسته بندی پلی استر

تسمه پت (PET) عموماً از نظر بافت صاف است، اما می توان آن را نیز برجسته کرد. بیشتر تسمه های پلی استر از مواد بازیافتی ایجاد می شود.

واقعیت جالب: شما متوجه خواهید شد که بیشتر تسمه های PET سبز رنگ هستند. این رنگ به دلیل تولید شدن از بطری های پلاستیکی است. بیشتر بطری های زنجبیل و 7-UP® سبز هستند و اینها به طور قابل توجهی روی رنگ تأثیر می گذارند!

تولیدکننده تسمه بسته بندی در تهران
تولیدکننده تسمه بسته بندی در تهران

تسمه پلی استر سنگین، استحکام کششی بالاتری نسبت به تسمه فلزی دارد و تحمل حرارتی مناسبی نیز دارد. همچنین میزان کاهش کشش کمتری نسبت به تسمه PP دارد، به این معنی است که کشش را برای مدت زمان طولانی‌تری می تواند حفظ کند. برای حمل و نقل بین کشوری از یک مقصد به مقصد دیگر یا توقف های متعدد در طول مسیر به مقصد نهایی بار، استفاده از تسمه پلی استر گزینه بهتری است.

همچنین یک بند سیمی پلی استر وجود دارد که به راحتی با دست و با سگک سیمی بسته می شود. این یک ماده پارچه ای است که به هم چسبانده شده است، بنابراین کششی در دسترس نیست، اما بسیار انعطاف پذیر است.

فرمول‌های جدیدی مانند تسمه پلی‌استر Ultraband Dynaric/PolyChem نیز وجود دارد که می‌تواند بارهای سنگین تا ۲۰۰۰ پوند استحکام کششی را تحمل کند. اگرچه این تسمه قیمت بالاتری نیز دارد.

تسمه پلی استر برای بارهای سفت و سخت استفاده می شود و به جذب ضربه در حین حمل و نقل کمک می کند. همچنین زمانی که به کشش اولیه بالاتری برای مهار بار نیاز دارید، در مقایسه با تسمه PP، جایگزین بهتری است.

1.فلزات
2.الوار
3.پالت بطری و قوطی
4.آجر
5.کاشی
6.عالی برای تثبیت و پالت کردن بارهای سنگین

هنگام انتخاب تسمه مورد نیاز باید چه عواملی را در نظر بگیرید؟

پس تا اینجا متوجه شدید که به صورت کلی چند نوع تسمه داریم و کاربردهای هر کدام به چه صورت است. و همچنین تولید کننده تسمه بسته بندی مورد علاقه خود را نیز پیدا کرده اید!😉 حالا برای خرید و انتخاب تسمه مورد نیازتان چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟!

ابعاد محصول

مهم ترین فاکتورهایی که باید در هنگام انتخاب نوع تسمه خود در نظر بگیرید، اندازه، وزن و به اندازه کافی ناهنجار بودن محصول شما خواهد بود. این ها فاکتور هایی است که یک تولید کننده تسمه بسته بندی باید در نظر داشته باشد. نمونه ای از محصولی که بسته بندی آن بسیار ناخوشایند و سخت است، یخچال است.

هنگام حمل، یخچال ها معمولاً به یک پالت با همان عرض پایه بسته می شوند. از آنجایی که یخچال ها بسیار سنگین هستند، باید مطمئن شوید که برای حفظ ثبات در حمل و نقل، استحکام کافی در تسمه خود دارید.

برخی از کسب‌وکارها برای امنیت بیشتر می‌خواهند از تسمه‌های بیشتری استفاده کنند. با این حال، با مواد مناسب و اندازه مناسب، می توانید مواد هدر رفته را کاهش دهید و بارهای خود را به درستی ایمن کنید.

فاصله حمل و نقل

اگر محصول شما در فواصل طولانی ارسال می شود، بند محکم تری برای مقاومت در برابر حرکت حمل و نقل لازمتان می شود. هنگام حمل و نقل، عرض تسمه را نیز در نظر بگیرید. برای مسافت های طولانی که بار سنگین را حمل می کنید، نمی خواهید از بند پهن 1/4 اینچی استفاده کنید. بند نازک تر قدرت مدیریت بار را ندارد، بنابراین به چیزی نیاز دارید که عرض و استحکام بیشتری داشته باشد.

هرچه احتمال جابجایی محصولات شما در طول سفر بیشتر باشد، تسمه‌ای که می‌خواهید استفاده کنید بیشتر خواهد بود. اگر محصولات شما در حین حمل و نقل یک جا ساکن می شوند (مثلاً مواد چاپی)، پلی پروپیلن یک گزینه عالی است زیرا می تواند کشش و یکپارچگی را حفظ کند. همانطور که قبل تر هم گفتیم پلی استر کمتر دچار کشش می شود.

استحکام کششی

استحکام کششی مقدار نیروی مورد نیاز برای شکستن تسمه است. استحکام شکست، به روش تسمه بندی، تعداد تسمه های مورد استفاده در هر بار، اندازه تسمه و وزن کلی محصولات بسته بندی شده بستگی دارد. ضروری است که با تولید کننده تسمه بسته بندی در این باره مشاوره داشته باشید تادر مورد اندازه بهینه تسمه صحبت کنید و شکستگی احتمالی را از بین ببرید.

روش تسمه بندی

نحوه محکم کردن محصولات خود در انتخاب نوع تسمه ایده آل بسیار مهم است. اگر روزانه فقط ده محصول به اندازه جعبه کفش می بندید، ابزارهای بند دستی گزینه مناسبی هستند. اگر روزانه 100 جعبه به اندازه کفش را می‌بندید، می‌خواهید یک دستگاه نیمه اتوماتیک یا خودکار را در نظر بگیرید.

هزاران گزینه در ماشین آلات موجود است تا مطابق ایده آل را برای برنامه شما پیدا کند. ماشین آلات اتوماتیک می توانند حدود سه تسمه در دقیقه و حداکثر 1000 تسمه در روز را تحمل کنند.

تسمه استفاده نشده یا بازیافتی

تسمه نو با تسمه بازیافتی در نحوه ایجاد و نحوه استفاده تفاوت هایی باهم دارند. تولید کننده تسمه بسته بندی به این موارد نیز توجه دارد. در ادامه تفاوت های تسمه استفاده شده و تسمه بازیافتی را در اختیار شما قرار می دهیم. تسمه استفاده نشده صرفاً از پلیمرهای جدید تولید می شود. بند تسمه استفاده نشده همچنین میزان گرد و غبار ایجاد شده توسط دستگاه های نیمه اتوماتیک را کاهش می دهد و باعث کاهش زمان خرابی و هزینه های نگهداری می شود.

با استفاده از ماشین آلات، یک تسمه بازیافتی اغلب دارای بی نظمی یا خمیدگی هایی است.

خمیدگی، مقدار منحنی یا بی نظمی در تسمه است. هنگام استفاده از ماشین آلات، ضروری است تا حد امکان خمیدگی داشته باشید تا مشکلات ماشین آلات در طول فرآیند تسمه کاهش یابد. اگر تسمه را به صورت دستی می بندید، خمیدگی آنچنان مشکلی ندارد. خمیدگی زیاد باعث می شود بند از جای خود خارج شود و به ماشین آلات آسیب برساند و خطرات ایمنی ایجاد کند.

اگرچه تسمه بازیافتی تقریباً نصف هزینه مواد اولیه تسمه استفاده نشده است، اما مهم این است که نسبت به هزینه اولیه در نظر گرفته شود. ماشین آلاتی که از تسمه های بازیافتی آسیب دیده اند در درازمدت برای تعمیر آن ها هزینه بیشتری صرف می شود.

اکثر تسمه های سفید از مواد اولیه و ماشین آلات هستند. تسمه مشکی تقریباً همیشه دارای موادی است که دوباره استفاده شده اند.

انتخاب بهترین مدل تسمه بسته بندی

با تمام اطلاعاتی که در بالا ارائه شد، شما باید الان در یک موقعیت خوب برای شروع انتخاب تسمه خود باشید! تجربیات ما در کسب و کار و دانشی که داریم شما را یک گام به جلو هدایت می کند، بنابراین با ویژن آریا گستر، تولید
تسمه یک ماده عالی برای محافظت از محصولات شما در حمل و نقل و ذخیره سازی است. اگر گزینه مناسبی برای شما به نظر می رسد، بیایید گفتگو را شروع کنیم!

مطالبمرتبط
بسته بندی صادراتی زعفران
2دیدگاه
بسته بندی صادراتی زعفران : نکات مهم + 4 نمونه کاربردی!

زعفران طلای سرخ ایرانی است که در کشور های اروپایی خواهان بسیاری…

مدیر سایت
30 شهریور 00
تسمه بسته بندی در شرق تهران
۰دیدگاه
تسمه بسته بندی در شرق تهران

تسمه های بسته بندی یکی از پرمصرفترین محصولاتی هستند که در بخش…

مدیر سایت
10 دی 01
تسمه بسته بندی 16
۰دیدگاه
تسمه بسته بندی 16 کد 668

در این مطلب از ویژن آریا گستر می خواهیم اطلاعاتی راجب اینکه…

مدیر سایت
30 بهمن 00
نکات بسته بندی
۰دیدگاه
نکات بسته بندی : موارد مهمی که باید بدانید!

دانستن نکات بسته بندی علاوه بر حفظ ایمنی و سلامت کالا، تاثیر…

مدیر سایت
19 مرداد 00

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.