دستگاه تسمه کش

خرید دستگاه تسمه کش : انواع دستگاه تسمه کش + قیمت

تاریخ :
17 تیر 00
دسته‌بندی :
وبلاگ
دیدگاه‌ها :
47دیدگاه
مدیر سایت

دستگاه تسمه کش به شما در بسته بندی کمک می کند. البته خرید دستگاه تسمه کش مناسب هم نیاز به دقت لازم برای انتخاب دارد. شما باید با توجه به نوع کار خود خرید دستگاه را انجام بدهید. دستگاه تسمه کش معمولا در کارخانه ها و تولیدی ها استفاده می شود. در این مطلب از ویژن آریا گستر ابتدا به معرفی این دستگاه و انواع می پردازیم تا خرید دستگاه تسمه کش را آگاهانه و متناسب با کار خود انجام دهید. در صورت نیاز به مشاوره رایگان در خدمت شما هستیم. 😙

محتوا پنهان

دستگاه تسمه کش چیست؟ (+ راهنمای خرید دستگاه تسمه کش)

در صنعت بسته بندی یکی از دستگاه هایی بسیار کاربرد دارند، انواع دستگاه های تسمه کش است. استفاده از این دستگاه ها به منظور قرار دادن انواع مختلف تسمه ها که با توجه به نوع دستگاه نوع تسمه هم متفاوت است انجام میشود. از جمله تسمه هایی که توسط دستگاه های تسمه کش استفاده میشوند می توان به تسمه پلاستیکی و فلزی اشاره کرد که این تسمه ها توسط دستگاه تسمه کش دور محصولاتی که نیاز به بسته بندی به ویژه به شکل بسته های سبک و سنگین کشیده میشوند. همچنین استفاده از این دستگاه ها در صنعت بسته بندی محصولات مختلف برای انجام فرآیند بسته بندی به صورت کاملاً مناسب و با کیفیت است تا محصولات بسته بندی شده از هر گونه خسارت احتمالی در جابه جایی در امان باشند. انتخاب در خرید دستگاه تسمه کش با توجه به کاربری آن بسیار مهم است.

در حقیقت از این دستگاه ها برای انجام فرآیند تسمه کشی محصولات مختلفی که نیاز به بسته بندی دارند استفاده میشود تا این فرآیند سریع تر و آسان تر انجام شود. در این مطلب به توضیح انواع دستگاه تسمه کش و عواملی که بر قیمت آنها تأثیر دارد میپردازیم. همراه ویژن آریاگستر باشید.

ویدئو آموزشی دستگاه تسمه کش

جدول مدل ها برای خرید دستگاه تسمه کش

دستگاه های تسمه کش در چند نوع مختلف وجود دارند که به دو دسته کلی تقسیم میشوند:

– دستگاه تسمه کش میزی: تسمه کش نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک

دستگاه تسمه کش پرتابل: تسمه کش بادی، دستی و شارژی

– دستگاه تسمه کش با انواع تسمه بسته بندی( pp و pt)

– دستگاه تسمه کش برقی

– دستگاه های تسمه کش با انواع منبع انرژی

ردیف کالا اسم دستگاه تسمه کش کارایی دستگاه تسمه کش توضیحات دستگاه
1 دستگاه تسمه کش میزی سایز تسمه بسته بندی مناسب ۶ – ۸ – ۱۰ -۱ ۲ – ۱۴ – ۱۶ نیمه اتومات و اتومات
2 دستگاه تسمه کش پرتابل انواع تسمه بسته بندی فلزی و پلیمری تسمه کش بادی، دستی و شارژی
3 دستگاه تسمه کش برقی انواع تسمه بسته بندی پت و پپ ظرفیت باتری متنوع و قابل شارژ
4 دستگاه تسمه کش بادی مناسب برای انواع تسمه های فلزی و پلیمری سبک وزن و نیاز به کمپرسور باد
5 دستگاه تسمه کش دستی انواع تسمه بسته بندی فلزی و پلیمری بدون نیاز به برق و باتری

هر کدام از این  دستگاه های تسمه کش دارای امکانات خاصی هستند که آنها را از یکدیگر متمایز کرده و همچنین در دسته بندی آنها بر حسب میزان قیمت و خرید دستگاه تسمه کش نیز بسیار تأثیر گذار است. در ادامه این مطلب از ویژن آریا گستر می خواهیم در مورد هر مدل از این دستگاه ها توضیحات کاربردی ارائه کنیم:

 دستگاه تسمه کش میزی

دستگاه تسمه کش میزی یا کابینتی، همان طور که اشاره شد به دو شکل نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک در بازار موجود است.
از این دسته از تسمه کش ها می توان در فرآیند بسته بندی  انواع کالاها با اشکال و سطح مقطع های مختلف با وزن متفاوت استفاده کرد و بسته بندی آنها را سریع تر انجام داد. از مزیت های استفاده از این تسمه کش بی نیاز بودن آنها به بست است چرا که این دستگاه با استفاده از نیروی اصطکاک بین دو تسمه، آنها را ذوب کرده و به هم جوش می دهد و همچنین تنظیم اندازه تسمه مصرف شده هم امکان پذیر است. تسمه های قابل مصرف آن با اندازه های (۶-۸-۱۰-۱۲-۱۴-۱۶)هستند.

برای خرید دستگاه تسمه کش از این نوع توجه به تسمه کش های میزی ساخته شده در کشور های تایوان و چین موجود در بازار امروز بسیار مهم است. همچنین تفاوت آنها به دلیل تفاوت در نوع کاربری بوده که بر میزان قیمت نیز مؤثر است.

دستگاه تسمه کش

 دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک

از این دستگاه تسمه کشی به عنوان یکی از دستگاه های پرکاربرد تسمه زنی یاد میشود.

در قیاس بین این دستگاه با سایر تسمه کش ها، قیمت مناسب تر این دستگاه است و تسمه کشی انواع بسته بندی ها را از جمله: کارتن، جعبه و انواع محصولات را بسیار سریع انجام میدهد. در این دستگاه برای بسته بندی به یک اپراتور نیاز است و تسمه های مصرفی آن انواع تسمه های pp و pet هستند.

دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک یا دروازه ای

این نوع دستگاه تسمه کش، کارهای تسمه زنی را تمام اتوماتیک انجام میدهد. تفاوت عمده این دستگاه با نوع نیمه اتوماتیک در این است که این دستگاه نیازی به اپراتور ندارد. نام دیگر این دستگاه دروازه ای است که چون در قسمت بالایی آن دروازه ای وجود دارد و محل ورود محصولات است و تنها فضای باز دستگاه بوده به آن گفته میشود.

از جمله امکانات و مزیت های دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک می توان به دقت بالا و سریع بودن آن اشاره کرد که موجب سادگی و تسهیل کارکرد این دستگاه شده است. به همین جهت از این دستگاه می توان در تسمه زنی های محصولات مختلف حجم بالایی دارند استفاده نمود. برنامه ریزی این دستگاه به صورت ۲۴ ساعته و روزانه بر حسب نوع محصولات انجام شده و پس از آن دستگاه به صورت خودکار کار بسته بندی را انجام میدهد. تسمه های مورد استفاده در این دستگاه، تسمه های  pp و تسمه های pet هستند.

دستگاه تسمه کش پرتابل:

دسته دیگری از این دستگاه ها، تسمه کش های پرتابل هستند که در چند نوع تسمه کش بادی، دستی و شارژی وجود دارند.

 تسمه‌کش بادی

تسمه‌کش بادی از دسته تسمه کش های پرتابل محسوب می شود که وزن آن حدودآً ۳٫۸ کیلوگرم  بوده و برای مواردی که نیاز به حمل‌ دستگاه وجود دارد؛ قابل استفاده است. از این نوع تسمه کش می توان در بسته‌بندی محصولاتی با حجم و وزن بالا استفاده کرد.

این دستگاه با بهره گیری از انرژی باد کار میکند که به همین منظور حضور یک کمپرسور باد در کنار آن ضروری است. در مقایسه با تسمه کش دستی، این نوع تسمه کش سرعت و قدرت بالایی دارد. انواع تسمه‌های کریستال، PP و PET در این دستگاه قابل استفاده هستند.

مراحل بسته بندی که شامل کشش، چسباندن و برش تسمه است در آن به صورت اتوماتیک انجام شده و نیازی به بست و گیره ندارد. با توجه به نوع تسمه از این دستگاه دو نوع بادی و بادی فلزی وجود دارد.

دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش

 تسمه‌کش دستی

یکی دیگر از تسمه کش های پرتابل، دستگاه تسمه کش دستی است که استفاده از آن ساده و سرعت کار بالایی دارد.  خرید دستگاه تسمه کش دستی مقرون به صرفه خواهد بود. استفاده از این دستگاه در تسمه‌کشی محصولاتی که در انواع کارتن‌ مقوایی، چوبی و پلاستیکی قرار می گیرند، مناسب می باشد. سبک وزن بودن و امکان جابه‌جایی راحت این وسیله، از دیگر ویژگی های آن است. از این رو، استفاده از آن در بسته‌بندی‌ کالاهای بسیار بزرگ هم امکان پذیر است. تسمه های مصرفی این وسیله انواع فلزی و پلاستیکی بوده و گیره و بست برای استفاده از آن برای اتصال لبه تسمه ها مورد نیاز است.

نوع دیگر دستگاه تسمه کش پرتابل، دستگاه شارژی است که این وسیله سبک و قابل جابه جایی بوده و دارای باتری شارژی است. در انواع بسته بندی و تسمه کشی افقی و عمودی (برای پالت -سنگ و کاشی- چوب -کاغذ و…)  به راحتی قابل استفاده است. تسمه های مصرفی آن تسمه های پلاستیکی PP,PET هستند و فرآیند تسمه کشی اتوماتیک همراه با برش تسمه انجام میشود.

دستگاه تسمه کش

دستگاه تسمه کش تایوانی ترانس پک tp۲۰۲

این دستگاه تسمه کش که ساخت تایوان است، 80 کیلوگرم وزن دارد و روش اتصال آن جوش حرارتی است.  نوع تسمه مصرفی در این دستگاه پلی پروپیلن (PP) است. سرعت ترانس پک 202 tp،سه ثانیه برای هر تسمه است. قطر پیش فرض بوبین گیر در آن ۲۰۰ و ۲۸۰ میلیمتر  می باشد که البته این رقم قابل تنظیم است. 

خرید دستگاه تسمه کش

خرید دستگاه تسمه کش

ویژن آریا گستر ارائه کننده انواع تسمه بسته بندی ، دستگاه تسمه کش و تسمه کش بادی آماده همکاری با سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی مانند بانک‌ها، چاپخانه‌ها، صحافی‌ها، کاشی و سرامیک، ادارات خدمات پستی  است. برای مشاوره رایگان در خرید دستگاه تسمه کش می توانید با ما تماس باشید:

۰۹۱۲۵۵۹۱۱۲۶ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۶۱ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۵۳

ویدئو زبان اصلی برای آموزش تسمه کشی

سوالات متداول در خصوص خرید دستگاه دستمه کش

✅دستگاه تسمه کش چیست؟

امروزه در صنعت بسته بندی دستگاه تسمه کش از اهمیت زیادی برخوردار است. با استفاده از این دستگاه شما می توانید به سادگی نوارهای پهن استیل و یا پلاستیکی فشرده شده را در بسته بندی مورد استفاده قرار دهید و در نتیجه محصولاتی که قصد بسته بندی آنها را دارید را به شکل بهتری بسته بندی کنید.
یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود تا امروزه در بسیاری از شرکت های بسته بندی از این دستگاه استفاده شود این است که استفاده از آن امنیت بسته های شما را تظمین می کند.

✅طرز کار دستگاه تسمه کش به چه شکل است؟

شما می توانید محصولی که قصد بسته بندی آن را دارید را بر روی صفحه این دستگاه قرار دهید تا به صورت ثابت شده دربیاید.
پس از این که محصول شما ثابت شد، دستگاه به یک باره یک تسمه پلاستیکی و یا استیل را در جهت حرکت عقربه های ساعت به دور محصول شما به خوبی و محکم می پیچد و بعد از این که یک دور تمام شد همین روند به صورت برعکس نیز انجام می شود.
از آنجایی که این دستگاه عملیات پیچیدن تسمه را با بالاترین سرعت ممکن انجام می دهد فضای خالی ایجاد نمی شود و به نوعی می توان گفت محصول شما با استفاده از این تسمه ها پرس می شود.

✅چرا باید از دستگاه تسمه کش استفاده کرد؟

از آنجایی که بسته بندی محصولات می‌تواند موجب افزایش ایمنی آن‌ها شود و همچنین حمل و نقل آنها را راحت‌تر کند، دستگاه های تسمه کش کمک بزرگی در این زمینه می‌کنند.
همچنین استفاده از دستگاه تسمه کش باعث صرفه جویی قابل توجهی در انرژی، زمان، مواد مصرفی و نیروی انسانی می‌گردد.
همچنین شما می‌توانید با دستگاه‌های تسمه کش مناسب فعالیت خود، بسته بندی‌ های کاملا حرفه‌ای داشته باشید.

✅دستگاه تسمه کش پلاستیکی چیست؟

در این نوع دستگاه با استفاده از تسمه های پلاستیکی بسته های مختلف را محکم می کنند تا هنگام حمل و نقل و یا نگهداری در انبار آسیبی به آن ها نرسد.
انواع مختلفی از دستگاه تسمه کش پلاستیک یا پروپیلن در بازار وجود دارند:
دستگاه تسمه کش پلاستیکی اتوماتیک
دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک
سیستم های تسمه کش پلاستیکی ( پروپیلن)

✅آیا امکان تسمه کشی اتوماتیک برای بسته بندی وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله، امکانش هست.
شما می توانید به راحتی با استفاده از ابزارهای دستی و ماشین آلات نیمه اتوماتیک تسمه کشی، این کار را اتوماتیک انجام دهید.

✅دستگاه بسته بندی پلاستیکی چقدر می تواند در حین کار سریع باشد؟

این مسئله بستگی به مدل خریداری شده دارد، در صورتی که از یک دستگاه تسمه کش دستی استفاده کنید، خب مسلما مدت زمانی که طول می کشد تا یک بسته بندی را انجام دهید نسبت به دستگاه های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بیشتر است.
مثلا اگر شما از یک دستگاه تسمه کش پلاستیک تمام اتوماتیک استفاده کنید، باید گفت به طور میانگین در هر ساعت می توانید حدود ۱۲۰ بسته بندی با دستگاه انجام دهید، یعنی بسیار سریع تر از یک تیم انسانی.
در نتیجه راندمان تولید افزایش پیدا کرده و همچنین هزینه های نیروی کار کاهش پیدا می کند.

✅چه زمانی باید از دستگاه تسمه کش استفاده کنیم؟

بسیاری از کارخانجات، از اینکه بخواهند روش های قدیمی تسمه کشی را کنار بگذارند حتی اگر آن روش ها هزینه ی بالایی داشته باشند واهمه دارند.
امروزه تسمه کشی با تسمه های پلاستیکی مثل پروپیلن بسیار مقرون به صرفه است و همچنین می تواند با هرباری و هر وزنی ایمنی لازم را برای بسته ی مورد نظر شما فراهم کند.
پروپیلن یا تسمه های پلاستیکی برای بسته بندی های سبک تر تا اجسام نسبتا سنگین کاربرد دارند.
برای کالاهای سنگین می توان از تسمه های پلی استر استفاده کرد.
بنابراین اگر محصول مورد نظر خیلی سنگین باشد تسمه های فولادی را به کار می برند که خود باعث افزایش ایمنی می شود.

دستگاه تسمه کشی آرک یا میز تسمه کشی؟ کدام بهتر است؟

دستگاه‌های تسمه کشی آرک ممکن است اتوماتیک یا نیمه‌اتوماتیک باشند. این دستگاه‌ها بسیار سریع‌تر از میزهای تسمه کشی هستند و وابستگی کمتری به اپراتور دارند. از طرف دیگر، قیمت بالاتری دارند.
پس بسته به نیاز شما و هزینه ای که می خواهید بپردازید، هر کدام از این مدل دستگاه ها مزایای خود را دارند.

✅انواع دستگاه تسمه کش از چه تسمه‌ای برای بسته بندی محصولات استفاده می‌کنند؟

انواع دستگاه تسمه کش دستی، بادی و میزی برای بسته بندی محصولات از تسمه‌های فلزی و پلاستیکی استفاده می‌کنند.

✅نکات مهمی که در هنگام خرید دستگاه تسمه کش باید رعایت کنید چیست؟

– عملکرد و راندمان بسیار سریع
– داشتن گارانتی‌ های بلند مدت و خدمات پس از فروش
– داشتن وزن سبک و راحت در جابه ‌جایی آن
– کاربری آسان و بدون نیاز به کاربر متخصص
– دارا بودن دفترچه راهنمای استفاده و نگهداری از دستگاه
– تناسب میان نوع دستگاه تسمه کش و جنس محصول مورد نظر
– توجه به لوازم جانبی مورد نیاز در تسمه کشی

مطالبمرتبط
بسته بندی در حمل و نقل
۱دیدگاه
بسته بندی در حمل و نقل : موارد مهمی که نمیدانستید!

اولین هدف در بسته بندی حفظ ایمنی کالا است. بسته بندی در…

مدیر سایت
28 مرداد 00
دستگاه تسمه کش
۱دیدگاه
دستگاه های تسمه کش : موارد مهم در خرید + قیمت + عکس

دستگاه های تسمه کش در انواع مختلفی وجود دارند که میتوان از…

مدیر سایت
25 فروردین 00
ترفند بسته بندی سریع
۰دیدگاه
ترفند بسته بندی سریع

با صنعتی شدن خطوط تولید و تدوین استاندارد های جدید، صنعتی به…

مدیر سایت
27 مرداد 01
پرک پت هات واش زیر 50
۰دیدگاه
پرک پت هات واش زیر 50

پرک پت هات واش زیر 50 چیست ؟ قبل از اینکه به…

مدیر سایت
3 بهمن 01
دیدگاه‌ها
 • مهدی رحمتیان خاص
  2 سال پیش

  سلام شما شرایط فروش اقساطی هم دارین؟

  • admin
   2 سال پیش

   سلام لطفا با دفتر تماس بگیرین، راهنمایی می کنند.

 • مرادی
  2 سال پیش

  سلام کمترین قیمت یه دستگاه تسمه کش چقدر هست؟ لطفا راهنمایی کنین

 • پدرام حاج حسینی
  2 سال پیش

  سلام

  شما خدمات پس از فروش و تعمیرات هم دارین برای این دستگاه ها؟؟

 • محمد دیباری
  2 سال پیش

  مزیت هر کدوم از اینا که معرفی کردین چی هست؟ راهنمایی می کنین؟

 • حسن - م
  2 سال پیش

  دستگاه تسمه کش شارژی چقدر شارژ نگه میداره؟

 • محمد رضا حسنی
  2 سال پیش

  سلام. شما ارسال در محل دارید؟ یا حتما باید حضوری تهیه کنیم؟

 • شایان امیری
  2 سال پیش

  سلام. دستگاه تسمه کش دستی با پرتابل از نظر وزن چقدر متفاوت هست؟

 • عسگریان
  2 سال پیش

  سلام.
  وزن تسمه کش دستی رو میخواستم. مرسی

 • گارانتی
  2 سال پیش

  سلام آیا گارنتی داره محصولاتتون؟

 • احسانی نیا
  2 سال پیش

  سلام شرایط خرید را میفرمایید؟

 • مونا بیدار
  2 سال پیش

  سلام خرید عمده برای کارخونه داریم. شرایطی فروش دارین؟

  • admin
   2 سال پیش

   عرض سلام. بله لطفا تماس بگیرید.

 • احمدی رادی
  2 سال پیش

  سلام. از حدود چه قیمت شروع میشه؟ ممنون

 • سیما محمدی
  2 سال پیش

  سلام. ما این دستگاه رو از شما تهیه کردیم. خواستم تشکر کنم.

 • همتا اسپندانی
  2 سال پیش

  سلام در صورت خرابی دستگاه پشتیبانی دارید؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام. بله محصولات گارانتی شرکت را دارند.

 • مرادی اصل
  2 سال پیش

  ممنون از مطلب خوبتون لطفا در مورد نحوه استفاده هم کامل تر بنویسید.

  • admin
   2 سال پیش

   سلام. خواهش میکنم. بله حتما انجام می شود.

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام. ممنون از نظرتون. مطلب حتما آپدیت می شود.

 • سامان لوا
  2 سال پیش

  سلام شرایط خرید چکی هم دارین؟

 • سامیار رضایی
  2 سال پیش

  سلام. در حال حاضر بهترین نوع دستگاه تسمه کش تو بازار چیه؟ممنون

 • محسن براتی
  2 سال پیش

  سلام. چطور میتونم در زمینه بازاریابی با شرکت شما همکاری کنم؟؟

 • سامان رضاخانی
  2 سال پیش

  سلام بهترین مدل تسمه کش دستی کدومه؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام. واقعا بستگی به نیازتون داره.

   برای مشاوره رایگان خرید انواع تسمه بسته بندی و

   هم چنین انواع دستگاه تسمه کش با ما در تماس باشید.

   ۰۹۱۲۵۵۹۱۱۲۶ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۶۱ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۵۳

 • حسن زاده
  2 سال پیش

  سلام قیمت بدین لطفا

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام. واقعا بستگی به نیازتون داره.

   برای مشاوره رایگان خرید انواع تسمه بسته بندی و

   هم چنین انواع دستگاه تسمه کش با ما در تماس باشید.

   ۰۹۱۲۵۵۹۱۱۲۶ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۶۱ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۵۳

 • آیدا ولی زاده
  2 سال پیش

  سلام شرایط پشتیبانی محصول شما چطور هست؟؟

 • ثمین
  2 سال پیش

  این مدل هایی که تصاویرش رو زدین همه رو دارین؟؟

 • سیامک صالحی
  2 سال پیش

  سلام وزن این دستگاه ها چقدر هست؟

 • محمد خدائی
  2 سال پیش

  سلام محصولات شما تا چه گارانتی دارند؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   یک سال

 • اصغر میرزایی
  2 سال پیش

  سلام بعد از خرید دستگاه پشتیبانی برای تعمیرات صورت می گیره؟

 • مهدی
  2 سال پیش

  سلام، قیمت دستگاه ها از چه رنج قیمتی شروع میشه؟

 • رامین
  2 سال پیش

  سلام. دستگاه تسمه کش شارژی تاچند ساعت نیاز به شارژ کردن ندارد؟

 • آرمان
  2 سال پیش

  سلام وزن دستگاه تسمه کش شارژی چقدره؟

 • کریم
  2 سال پیش

  سلام ، شرکت شما فروش انلاین دارد؟

 • حامد
  2 سال پیش

  سلام از نحوه کار کردن دستگاه ویدئو دارد؟

 • کریم
  2 سال پیش

  سلام برای بسته بندی قوطی های کنسرو کدام دستگاه مناسب می باشد؟

 • بابک
  2 سال پیش

  سلام .
  دستگاه ها تا چند ماه خدمات پس از فروش دارند؟

  • مدیر سایت
   2 سال پیش

   سلام عرض شد تا ۱۰ سال لطفا با شماره های شرکت تماس بگیرین ممنون

 • سحر پرورش
  2 سال پیش

  شرایطی کار میکنین؟؟

 • ابراهیم
  2 سال پیش

  سلام خسته نباشین. جدید ترین مدلتون چیه؟

 • سمیر سمیر
  2 سال پیش

  سلام
  برای مدل MDD8398 دستگاه تسمه کش قطعات یدکی دارین؟

 • رضا اسدی
  10 ماه پیش

  سلام قیمت دستگاه تسمه کش چند شده الان؟ بعد برای چه حجمی از کار جواب میده؟

 • دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

  لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

  نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

  بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.