مصارف پرک پت هات واش

مصارف پرک پت هات واش : 4 کاربرد مهم آن

تاریخ :
1 تیر 02
دسته‌بندی :
وبلاگ
دیدگاه‌ها :
۰دیدگاه
مدیر سایت

مصارف پرک پت هات واش چیست ؟ برای پاسخ به این سوال اول باید بدانیم اصلا پت چیست ؟پت در واقع به نوعی از پلاستیک هایی که حجم مواد ضایعاتی آن بسیار بالا می باشد، گفته می شود. بازیافت اصولی و با قاعده ی آن ها نیز سبب حفاظت از محیط زیست می شود و هم چنین یکی از فعالیت های پر سود بوده و دارای صرفه ی اقتصادی بالایی می باشد.

پت (pet ) یا همان پلی اتیلن ترفتالات نوعی پلمیر است که از اسید ترفتالیک و اتیلن گلایکول به دست می آید و نام این محصول با نام پلاستیک پاک نیز شناخته می شود.

 در کشور های مختلف مصارف گوناگونی نظیر: تولید الیاف پلی استر، رزین بطری، فیلم و رزین های پلی استر مهندسی دارد. بطری های پت از مقاومت بالایی در برابر شکستگی، دما و نفوذ گاز ها دارند و همین امر موجب شده است که کاربرد گسترده و وسیعی داشته باشند.

در حقیقت پت نوعی ماده ی خام است که پایه ی تشکیل دهنده ی آن نفت خام می باشد و همین موضوع سبب می شود تا پت ها مواد صد در صد بازیافتی نامیده شوند.

انواع بطری پت عبارتند از : بطری کاربردی ساخته شده از این پلیمر برای مصارف روز مره در انواع مختلفی تهیه و تولید می شوند که هر یک بر اساس حجم و اندازه ی خود کارایی منحصر به فردی دارند.

از انواع این بطری ها می توان به بطری پت کتابی، بطری پت ادویه، بطری پت دارویی، بطری پت استوانه ای و… اشاره کنیم. در ادامه ی این مقاله از پارسیان پک به بررسی مصارف پرک پت هات واش می پردازیم همراه ما باشید.

پرک پت هات واش چیست؟

به آسیاب کردن مواد پلاستیک همانند بطری های پت، پرک گفته می شود. پرک پت هات واش نیز به پرک هایی اطلاق می شود که درون دستگاه های هات واش آسیاب شده اند.گفتنی است که پرک های پت هات واش اغلب از بازیافت بطری آب معدنی و نوشابه ی جمع آوری شده از زباله ها و سپس شست و شوی آن ها به دست می آید.

این بطری ها پس از خرد شدن با استفاده از دستگاه هات واش و درون حوض های آب گرم ضد عفونی شده و از هر گونه آلودگی زدوده می شوند و سپس برای استفاده در صنایع مختلف به فروش می رسند.

استفاده از پلاستیک ها در زندگی روز مره سبب شده است تا تقاضا برای تولید این دست محصولات افزایش پیدا کند و بازیافت پلاستیک های استفاده شده (مصارف پرک پت هات واش )باعث می شود تا فرآیند تولید کوتاه تر و آسان تر شود.

پرک پت هات واش
پرک پت هات واش چیست؟

اهمیت مرغوب بودن بازیافت پت و پلاستیک

مهم ترین و بزرگ ترین مشتریان پت های بازیافت شده کارخانه های الیاف هستند و این موضوع باعث می شود که مرغوبیت پرک پت ها بسیار حائز اهمیت بوده و برای خرید به آن ها توجه بسیار زیادی شود.

امروزه بازیافت پت ها و هم چنین پلاستیک ها با استقبال بسیار زیادی رو به رو شده است که دلایل متفاوتی مانند صرفه ی اقتصادی و کاهش هزینه ها را در بر می گیرد.

به این منظور شغل هایی گوناگون در رابطه با بازیافت پلاستیک ها به وجود آمده است که هر کدام از آن ها شاغلینی در حیطه ی خود دارند.

برای آن که تولید بازیافت هایی با کیفیت به انجام پذیرد باید راه کار های ارائه شده در این موضوع را مطالعه نمود و از دستگاه ها و وسیله هایی که بازیافت را با بالا ترین کیفیت ممکن انجام می دهند استفاده نمود.

برای داشتن پرک پت های هات واش با کیفیت و مرغوب نیاز به ابزاری مانند دستگاه هات واش، سانتریفیوژ، دستگاه شن گیر و هم چنین دستگاه های جدا کننده ی مدرن و تولید شده با اصول جدید نیاز است. استفاده از این ابزار آلات سبب می شود پرک هایی با کیفیت و شفاف داشته و فاقد آلودگی های محیطی باشد.

برای این که بازیافتی دقیق و اصولی داشت باید به نوع پلاستیک های استفاده شده در انواع پت ها و نوشته های حک شده بر بدنه ی پلاستیک توجه نمود و با تفکیک آن ها از یکدیگر و در گروه های مشابه از نظر جنس و متریال بالا ترین بازده را برای بازیافت دریافت نمود.

مزایای استفاده از پت های بازیافتی و پرک پت هات واش

استفاده از این مواد بازیافتی مزایایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می نماییم:

  1. مزیت زیست محیطی : از آن جایی که استفاده از پلاستیک ها در بین افراد افزایش چشمگیری داشته است توجه به رها نکردن آن ها در طبیعت بسیار مهم بوده و بازیافت آن ها سبب می شود تا محیط زیست پاک تر و سالم تری داشته باشیم.
  2. مزیت اقتصادی : استفاده از پت های بازیافت شده سبب می شود تا سالانه بخش زیادی از ارز کشور ها در چرخه ی اقتصادی قرار بگیرد و ارز ها از کشور خارج نشود.
  3. مزیت کارآفرینی : کارخانه ی بازیافتی به وجود آمده سبب شده است تا بسیاری از افراد در این حوزه و نمایندگی های مرتبط با آن مشغول شوند.
  4. تولد انبوه : محصولاتی که نیازمند الیاف پلاستیکی هستند با بازیافت این پت ها سبب شده است که در مقدار انبوه تولید و در بازار عرضه می شود.

معایب استفاده از پت ها : استفاده از این مواد معایبی نیز به همراه دارد که می توانیم به بخشی از آن ها نظیر افزایش ضایعات طبیعی و افزایش حجم زباله های تولید شده از این موضوع اشاره نماییم.

کاربرد پرک پت هات واش

پرک پت هات واش کاربردهای زیادی در صنعت دارند که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنعت نساجی و قالی بافی
  • صنعت پزشکی
  • ساخت آلیاژ
  • صنعت خودرو سازی

مصارف پرک پت هات واش در صنعت نساجی و قالی بافی

از مهم ترین و وسیع ترین کاربرد های پرک های پت هات واش در صنایعی می باشد که در ساخت و تولید محصولات از الیاف پلی استری استفاده می کنند.

روش تهیه و تولید این الیاف متفاوت است ولی به طور کلی از بازیافت پلاستیک های مصرف شده و استفاده ی بهینه از آن ها به دست می آیند.

در صنعت نساجی از این پرک ها برای دوخت لباس، تولید کفش و تهیه و بافت گلیم ها و قالی ها استفاده می شود. این پرک ها می توانند رنگ های مختلفی داشته باشند یا با رنگ آمیزی آن ها در حین بازیافت در رنگ های متفاوت تولید شوند.

مصارف پرک پت هات واش در صنعت پزشکی

شاید جالب باشد که بدانید از پلی استر ها در صنایع پزشکی و درمانی نیز استفاده می شود. در این صنعت از پت ها و مشتقات بازیافتی آن ها برای ساخت پروتز ها و دیگر ابزار های کمکی استفاده می شود.

پروتز های ساخته شده از این مواد بازیافتی برای نارسایی های وریدی و عروقی مورد استفاده قرار می گیرند.

مصارف پرک پت هات واش ساخت آلیاژ

از پت های بازیافتی برای ساخت آلیاژ ها و آمیختن آن ها با دیگر رزین ها نیز استفاده می شود. این آمیزه ها که به آمیزه های تقویت شده ی پت های بازیافتی مشهور و شناخته شده اند در ساخت سپر خودرو، ضربه گیر، کیبورد کامپیوتر، پارو و جلیقه نجات قایق رانی، کلاه ایمنی، تسمه، وسایل ورزشی و تفریحی استفاده می شود.

مصارف پرک پت هات واش صنعت خودرو سازی

از ترکیب پرک پت های بازیافتی با پلی کربنات در صنعت ساخت خودرو و برای تولید پنل، داشبورد، پوشش های استفاده شده در آیینه ها و سپر خودرو ها استفاده می شود.

هم چنین از دیگر مصارف این نوع پت می توان به تولید کارتریج، تولید ابزار لازم برای تولید انرژی، تولید لاک ناخن و تولید سبد نیز استفاده می شود.

با کیفیت ترین دستگاه برای تولید پرک پت هات واش

با افزایش علوم و دانش و بالا رفتن تکنولوژی دستگاه هایی تولید و ساخته شده اند که برای بازیافت پت ها مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه ها بسته به مدل و نوعشان می توانند خدمات گوناگونی ارائه بدهند. بعضی از این دستگاه های پیشرفته می توانند برچسب ها و درب های بطری را جدا کرده و آن ها را به مخزن های مخصوص هدایت کند.

استفاده از این دستگاه سبب می شود تا پت های بازیافتی کیفیت بالایی داشته و از شفافیت قابل قبولی بهره مند شود.

در پارسیان پک با استفاده از دستگاه های فوق پیشرفته پرک پت هات واش زیر 50 با بهترین کیفیت عرضه تولید و عرضه می شود.

مطالبمرتبط
بسته بندی صادراتی
2دیدگاه
بسته بندی صادراتی : نکات مهمی که هر کسی نمی داند!

بسته بندی صادراتی کالا ها یکی از مهمترین مراحل فرآیند های تجاری…

مدیر سایت
28 اردیبهشت 01
پرک پت هات واش زیر 50
۰دیدگاه
پرک پت هات واش زیر 50

پرک پت هات واش زیر 50 چیست ؟ قبل از اینکه به…

مدیر سایت
3 بهمن 01
تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی!
2دیدگاه
تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی!

در مطلب امروز ویژن آریا گستر تجهیزات بسته بندی را به طور…

مدیر سایت
3 خرداد 00
بسته بندی صادراتی زعفران
2دیدگاه
بسته بندی صادراتی زعفران : نکات مهم + 4 نمونه کاربردی!

زعفران طلای سرخ ایرانی است که در کشور های اروپایی خواهان بسیاری…

مدیر سایت
30 شهریور 00

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.