دستگاه های تسمه کش

معرفی کاربردی ترین دستگاه های تسمه کش

تاریخ :
15 مرداد 00
دسته‌بندی :
مختلف
دیدگاه‌ها :
3دیدگاه
مدیر سایت

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های در زمینه بسته بندی کالاها، دستگاه های تسمه کش هستند.

ما برای شما کاربردی ترین دستگاه های تسمه کش را در این مطلب از ویژن گستر آریا شرح میدهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید!😄💪

به طور کلی پروسه بسته بندی محصولات با استفاده از انواع دستگاه های تسمه کش صورت می گیرد. برای اینکه بدانید کدام یک از دستگاه های تسمه کش برای کار شما مناسب است، باید به نوع محصول و همچنین موقعیت مکانی آن توجه کنید.

دستگاه های تسمه کش و نحوه کار آن ها

شیوه کار دستگاه تسمه زن یا همان تسمه کش به این صورت است که در آن با توجه به نوع دستگاه و نوع کار مد نظر از انواع مختلف تسمه مانند تسمه بسته بندی پپ (PET ،(PP و یا کریستال استفاده می شود. دستگاه تسمه کش این تسمه ها را محکم به دور بسته بندی ها و کارتن ها میکشد. از دستگاه های تسمه کش برای افزایش سرعت عمل و نیز تسمه کشی محصولاتی که امکان جابجایی آسان آنها وجود ندارد، استفاده می شود.

انجام تسمه کشی با این دستگاه بسیار آسان است و هر کسی می تواند به راحتی با آن کار کند. دستگاه های تسمه کش با سرعت بالایی تسمه را به دور محصول می کشند.

جالب است بدانید که درصد خطای این دستگاه بسیار پایین و تقریباً نزدیک به صفر است. در نتیجه دقت و سرعت عمل بالای این دستگاه کار تسمه کشی به کاری آسان و بی دردسر تبدیل شده است.

 

انواع دستگاه های تسمه کشی

دستگاه های تسمه کش یکی از انواع دستگاه های بسته بندی می باشند که در ساختمان آن از نوارهای پهن از جنس استیل و یا پلاستیک فشرده برای بسته بندی محصولات استفاده می شود.

از کاربرد های دستگاه های تسمه کش می توان به این گزینه اشاره کرد که، محصولات را در طول زمان جابه جایی بالا می برد و دیگر جای نگرانی برای خرابی بسته بندی محصول در حین جا به جایی نیست.

مزیت دیگر دستگاه های تسمه کش سرعت بالای آن ها در امربسته بندی محصولات است.
نحوه ی کار دستگاه تسمه کش هم بدین صورت است که محصول را روی صفحه تسمه کش می گذاریم، در ابتدا تسمه در یک جهت دور محصول می پیجد، بعد از آن برای چند ثانیه دستگاه متوقف می شود و در مرحله بعدی خلاف جهت قبلی دوباره روی محصول را به طور کامل تسمه کشی می کند.
دستگاه های تسمه کشی در نگاه کلی و براساس کاربردی که دارند به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. دستگاه تسمه کش دستی
 2.  دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک
 3. دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک

هرکدام از این دسته های دستگاه های تسمه کش خود دارای انواعی از مدل ها مانند تسمه کش پلاستیکی، تسمه کش فلزی، تسمه کش بادی، تسمه کش برقی و… می باشند.

1. دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک

میتوان گفت این دستگاه تقریبا برای تسمه کشی همه بسته بندی ها مناسب است. 

این دستگاه دارای دو غلتک است که برای کم کردن نیروی مصرفی تعبیه شده است. از دستگاه های تسمه کش اتوماتیک می توان در انواع خطوط بسته بندی با سایز های مختلف استفاده کرد.

این دستگاه به دلیل اینکه کاملا اتوماتیک است می تواند بدون دخالت نیروی انسانی بهترین عملکرد خود را داشته باشد. در نظر داشته باشید که نگهداری و تعمیر این دستگاه آسان و کم هزینه است.

دستگاه های تسمه کش

دستگاه های تسمه کش

کارکرد این دستگاه به این شکل است که محصول پس از بسته بندی اولیه با ابزار انتقال به دهانه این دستگاه منقل می شوند و دستگاه به شکل خودکار عملیات تسمه کشی را انجام می دهد. دهانه این دستگاه با توجه به درخواست مشتری و متناسب با نیازش و در نظر گرفتن حداکثر اندازه بسته سفارش داده می شود. این دستگاه برای تسمه کشی با تسمه های پت (pet) و کریستال استفاده می شود.

به دلیل تمام اتوماتیک و خودکار بودن دستگاه های دستمه کش و همچنین عدم دخالت نیروی انسانی، دستگاه تسمه کش تمام اتوماتیک در هر دقیقه تقریباً ۶۵ تسمه برای بسته‌بندی می تواند قرار دهد که عددی بسیار خوبی می باشد. یک اپراتور می تواند به نظارت و کنترل این دستگاه حین تسمه کشی محصولات بپردازد و دیگر نیازی به نیروهای انسانی بیشتر نیست.

 

2. دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک

از این دستگاه برای بسته بندی هایی با شکل های متفاوت مثلاً استوانه، مربع و یا بسته های نرم استفاده میشود. جالب است بدانید دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک در ارتفاع های مختلف برای بسته بندی های متفاوت وجود دارد.

تسمه کشی محصولات خیلی سنگین و حجیم از دستگاه های تسمه کش با ارتفاع کم استفاده می شود به این دلیل که کالا به راحتی روی دستگاه قرار بگیرد. این ارتفاع برای کالاهای کوچک باید بیشتر باشد.

اما به طور معمول ارتفاع استاندارد دستگاه های تسمه کش ۸۰ سانتی متر می باشد. استفاده از این دستگاه محدودیت ندارد.

✅این دستگاه برق کمی مصرف می کند و اگر در زمان تنظیم شده با دستگاه کار نکنید دستگاه به شکل خودکار به حالت stand by می رود و زمانی که سر تسمه داخل دستگاه شود شروع به کار می کند.

✅از مزایای دیگر این دستگاه سرعت تسمه زنی بالا، تولید صدای کم، کیفیت و عمر بالا، کاربری آسان و ایمن بودن و بی خطر بودن است و برای تسمه کشی از هر گونه بست برای تسمه کشی بی نیاز است.

✅این دستگاه برای انجام تسمه کشی به اپراتور نیاز دارد. ازاین دستگاه در صنایع مواد غذایی، چاپ، پست و… استفاده میشود.

 

دستگاه های تسمه کش

دستگاه های تسمه کش

 

خصوصیات کلی تسمه کش های نیمه اتوماتیک

 1. دستگاه های تسمه کش نیمه اتوماتیک مناسب جهت تسمه زنی کارتن، جعبه و بسته های کالا در صنایع مختلف.
 2. تسمه های آن از جنس PP،PET می باشد.
 3. درصورتیکه در مدت زمان بیش از ۶۰ ثانیه با دستگاه کار نشود دستگاه به صورت اتوماتیک در حالت Standby قرار گرفته و برق را در خود ذخیره می کند.
 4. دستگاه تسمه کش نیمه اتوماتیک دارای سیستم حرارتی فوری و همچنین سرعت بالا می باشد که محصولات را با بالاترین کیفیت بسته بندی می کند.
 5. تنظیم قدرت کشش در تمامی دستگاه های تسمه کش برقی نیمه اتوماتیک در تمامی برند های ذکر شده بصورت مکانیکی می باشد.
 6. بی نیاز به هر گونه بست به منظور تسمه کشی است.
 7. کاربری آسان و بدون نیاز به تجربه قبلی و آموزش دارد.
 8. تمامی این دستگاه ها دارای چرخ بوده و به همین علت جا به جایی آن توسط اپراتور به آسانی امکان پذیر است.
 9. عدم محدودیت سایز و ابعاد محصولات جهت بسته بندی.

 

3. دستگاه تسمه کش فلزی پنوماتیک (بادی)

این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاه های تسمه کشی برای سهولت کار بسته بندی استفاده می شود. نیرو محرکه این دستگاه باد است.

پمپ باد در کنار این دستگاه تعبیه شده است. دستگاه تسمه کش بادی به کمک نیروی باد تسمه فلزی را به دور محصول جمع می کند و بعضی از این دستگاه ها بدون نیاز و بعضی دیگر با استفاده از بست فلزی دو سر تسمه را به هم متصل می کنند.

دستگاه های تسمه کش

دستگاه های تسمه کش

4. دستگاه تسمه کش پلاستیکی پنوماتیک (بادی)

از این دستگاه بسته بندی برای بسته های حجیم با وزن بسیار زیاد همچون پالت که نمی توان  به راحتی آنها را جابجا کرد، استفاده می شود.

این دستگاه 3/8 کیلوگرم وزن دارد که توسط اپراتور قابل حمل است. این تسمه کش پلاستیکی هم مانند تسمه کش فلزی با استفاده از نیروی باد کار می کند و به همین دلیل در کنارش یک کمپرسور( پمپ) باد قرار دارد.

دستگاه تسمه کش بادی قابلیت تسمه زنی انواع مختلف تسمه ها همچون تسمه ی pp و تسمه ی pet و کریستال را با سرعت تسمه کشی بالا دارد. این دستگاه نیازی به بست و گیره ندارد و مراحل کشش، چسباندن و برش تسمه بسته بندی را خود دستگاه انجام می دهد.

دستگاه های تسمه کش

دستگاه های تسمه کش

5. دستگاه تسمه کش پلاستیکی (باطری)

این دستگاه دارای باطری قابل شارژ است، سبک و قابل حمل و بسیار پر کاربرد نیز می باشد.

کار کردن با این دستگاه بسیار آسان است. در این دستگاه می توان از تسمه های PET،PP استفاده کرد. دستگاه تسمه کشی تسمه پلاستیکی عملیات کشش تسمه و جوش تسمه و برش تسمه را به صورت اتوماتیک انجام می دهد.

از دیگر ابزار های تسمه کشی می توان به ابزار تسمه کشی پلاستیکی (اپراتور با استفاده از این ابزار و به صورت دستی تسمه را به دور محصول جمع کرده و با بست فلزی دو سر تسمه را به هم متصل می کند) و ابزار تسمه کشی فلزی (اپراتور با استفاده از این ابزار تسمه فلزی را به دور محصول جمع کرده و با استفاده از بست فلزی دو سر تسمه را به هم متصل می کند) اشاره کرد.

 

ویژن آریا گستر آمادگی خود را جهت همکاری با سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی ماننند بانک‌ها، چاپخانه‌ها، صحافی‌ها، کاشی و سرامیک، ادارات خدمات پستی و… اعلام می کند. برای مشاوره رایگان در خصوص خرید تسمه بسته بندی می توانید با ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید:

۰۹۱۲۵۵۹۱۱۲۶ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۶۱ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۵۳

 

سوالات متداول در خصوص دستگاه های تسمه کش

✅ دستگاه تسمه کش چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه تسمه کش یکی از پرکاربرد ترین دستگاه های موجود در صنعت بسته بندی است.
که در مدل های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود. استفاده از این دستگاه در صنایع مختلف منجر به سرعت بخشیدن به کارها می شود.

✅ چند نوع دستگاه تسمه کش وجود دارد؟

به طور کلی دستگاه تسمه کش به دسته برقی، دستی و بادی تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آن ها شامل مدل های مختلفی می باشند که کاربردهای متفاوتی دارند و نسبت به صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

✅به چه نکاتی هنگام خرید دستگاه های تسمه کش باید توجه کرد؟

– برای بسته بندی اجسام پلاستکی از دستگاه ها پلاستیکی خریداری کنید.
– در هنگام خرید به نوع آن توجه کرده و با توجه به نیاز خود یکی از بهترین و مناسب ترین آن را تهیه کنید.
– به مدل و راندمان آن دقت داشته باشید.
– قبل از خرید از فرد با تجربه در این زمینه مشورت های لازم را داشته باشید.
– حتما از مدت زمان گارانتی با خبر باشید
– شماره پیگیری و سفارش خود را تا زمان دریافت محصول در نزد خود نگه دارید.
– آدرس محل تحویل را با نهایت دقت وارد نمایید.

✅ قیمت دستگاه های تسمه کش چقدر است؟

تمام خریداران و مصرف کنندگان به دنبال خرید یکی از بهترین و بی نظیرترین محصولات با قیمت بسیار اقتصادی هستند. در خصوص قیمت این محصول می توان گفت که با توجه به انواع و مدل های بسیار متنوعی که دارد، دارای قیمت گوناگونی نیز می باشد.
و شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه در اختیار خود یکی از بهترین آن را تهیه و در سبد خرید خود قرار دهید.

مطالبمرتبط
تسمه بسته بندی 16
۰دیدگاه
تسمه بسته بندی 16 کد 668

در این مطلب از ویژن آریا گستر می خواهیم اطلاعاتی راجب اینکه…

مدیر سایت
30 بهمن 00
تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی!
2دیدگاه
تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی!

در مطلب امروز ویژن آریا گستر تجهیزات بسته بندی را به طور…

مدیر سایت
3 خرداد 00
انواع تسمه بسته بندی
2دیدگاه
معرفی انواع تسمه بسته بندی ( 4 نوع مهم)

انواع تسمه بندی چیست ؟ قبل از پاسخ به این سوال باید…

مدیر سایت
10 خرداد 02
آموزش کار با دستگاه تسمه کش
۰دیدگاه
آموزش کار با دستگاه تسمه کش

صنایع بسیاری تحت تاثیر سلیقه مشتری و البته حفاظت از کالا های…

مدیر سایت
3 بهمن 00
دیدگاه‌ها
 • نادر م
  2 سال پیش

  مرسی از مطلب خوبتون

 • حیدر
  2 سال پیش

  واقعا کاربردی بود. مرسی

 • وفاآذر
  1 سال پیش

  سلام لطفا راهنمایی کنین برای یک کارگاه کوچک چه مدلی از همه کاربردی تره؟ تشکر

 • دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

  لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

  نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

  بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.