نوار پلاستیکی بسته بندی

نوار پلاستیکی بسته بندی و انواع آن

در این مطلب از ویژن آریا گستر به شرح نوار پلاستیکی بسته بندی و انواع آن پرداخته ایم

در این مطلب از ویژن آریا گستر به شرح نوار پلاستیکی بسته بندی و انواع آن پرداخته ایم با ما همراه باشید!

تسمه کشی و استفاده از تسمه های بسته بندی با کیفیت بالا، برای بسته بندی محصولات بسیار اهمیت دارد. تسمه های بسته بندی به دور محصول کشیده میشوند، این کار علاوه بر محافظت از محصول، حمل آن را نیز آسان تر میکند. تر تولیدی حا و کارخانه جات تسمه کشی کمک شایانی به پیشبرد سریع تر و آسان تر کار ها می کند. در این راستا با توجه به جنس، حجم و وزن محصولات از دستگاه های تسمه کش و تسمه های بسته بندی مختلفی استفاده می شود. یکی از این تسمه های بسته بندی، نوار پلاستیکی می باشد.

نوار پلاستیکی بسته بندی

 

تسمه پلاستیکی برای بسته بندی محصولات سبک و نیمه سنگین و سنگین استفاده میشود. این نوع از تسمه بسته بندی به طور گستره ای در صنعت های مختلف، برای بسته بندی، آسانی در جابجایی و حمل و نقل و… استفاده می شود.

تسمه های پلاستیکی در دستگاه های تسمه کش مختلف اعم از تسمه کش های دستی، تسمه کش های اتوماتیک ، تسمه کش های نیمه اتوماتیک، تسمه کش های بادی (پنوماتیک)، تسمه کش های برقی و شارژی  استفاده می شود.

نوار پلاستیکی بسته بندی خود به دو صورت اتوماتیک و دستی با کیفیت های مختلف تهیه میشود. در بازار رقابتی نوار های تسمه کشی رنج قیمت نوار ها با توجه به کیفیت و درجه خلوص مواد سازنده ای که دارند تعییر میکند. قطعاً در صورتی که امنیت و نوع بسته بندی محصول برایتان مهم است، باید از نوار های با کیفیت بالا استفاده کنید.

 

نوار پلاستیکی بسته بندی

نوار پلاستیکی بسته بندی

 

نوار پلاستیکی بسته بندی از نظر جنس به انواع مختلفی دسته بندی می شود که هر تولیدی میتواند با توجه به نوع محصول، حجم و وزن آن و همچنین دستگاه تسمه کشی که دارد از بین نوار ها، بهترینشان را انتخاب کند.

مرتبط بخوانید:معرفی کاربردی ترین دستگاه های تسمه کش

۱- تسمه پلاستیکی پلی پرولین(PP)

این نوع تسمه پلاستیکی به علت راندمان کاری بالا جز پر کابردترین تسمه ها به شمار می رود. تسمه پلاستیکی PP در صنایعی همچون پالت بندی آجر و سرامیک، تجارت، صنعت مواد غذایی و… استفاده میشود.

اما دلیل اصلی که باعث می شود این تسمه به یک تسمه پر کاربرد تبدیل شود، استحکام، مقاومت و نقطه جوش بالایی است که این تسمه دارد. این عوامل در کنار یکدیگر می توانند امنیت محصول را تضمین کند.

تسمه PP در سایز های مختلف تهیه می شود و هر یک از این سایز ها در صنایع مختلفی استفاده می شود. به عنوان مثال:

– تسمه های با سایز ۸ و ۱۰ میلی متر برای بسته بندی محصولات سبک به کار می روند مانند: صنعت کارتن و کاغذ سازی، پارافین و هر محصول کوچک یا سبک دیگر.

– تسمه های با سایز ۱۲ و ۱۴ برای بسته بندی محصولات نیمه سنگین استفاده می شوند مانند: لوازم منزل (یخچال، ماشین ظزف شویی، ماشین لباس شویی) و برخی از خوراکی ها مثل رب و کنسرو و روغن و… .

– تسمه های با سایز ۱۶ تا ۱۹ میلیمیتر به علت استحکام بالا و ضخامت خوبشان در کار ها و بسته بندی های سنگین و خیلی سنگن استفاده می شود.از جمله مواردی که می توان در آنها از این تسمه استفاده کرد، برای صنعت کاشی و سرامیک، تولید محصولات چوبی و مشتقات چوب و محصولات پتروشیمی و… می باشد.

تسمه پلاستیکی پلی پرولین خود به سه دسته تقسیم می شود:

  •  تسمه کریستال (این نوع تسمه از کنار هم قرار گرفتن مواد درجه یک و با کیفیت تهیه شده است، به همین دلیل بسیار شفاف و با کیفیت است و نور به راحتی از آن عبور میکند)
  • تسمه شیری یا سفید( این نوع از تسمه پلاستیکی دارای درجه خلوص و کیفیت پایین تری نسبت به تسمه کریستال می باشد. به همین نسبت نیز قیمت پایین تری در بازار دارد)
  • تسمه تیره یا دو رنگ (در ساخت تسمه های تیره از مواد اولیه نسبتا بی کیفیت و درجه ۲ استفاده می شود و همین کیفیت مواد اولیه است دلیل رنگ تیره تسمه است)

مرتبط بخوانید: تسمه بسته بندی چیست و چه کاربردی دارد؟

۲- تسمه پلاستیکی پلی اتیلن تری فتالات (PET)

این تسمه از استقامت و استحکام فوق العاده ای برخودار است. میزان مقاومت تسمه پت در هیچ یک از دیگر تسمه ها دیده نمیشود. این تسمه قادر است محصولات با وزنی در حدود ۱۲۰۰ کیلو گرم را تحمل کند.

 

ویژن آریا گستر آمادگی خود را جهت همکاری با سازمان های بزرگ دولتی و خصوصی ماننند بانک‌ها، چاپخانه‌ها، صحافی‌ها، کاشی و سرامیک، ادارات خدمات پستی و… اعلام می کند. برای مشاوره رایگان در خصوص خرید تسمه بسته بندی می توانید با ما از طریق شماره های زیر در تماس باشید:

۰۹۱۲۵۵۹۱۱۲۶ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۶۱ – ۰۲۱۷۷۹۳۷۲۵۳

ثبت دیدگاه