گوشه پلاستیکی

گوشه پلاستیکی چیست؟

تاریخ :
6 خرداد 00
دسته‌بندی :
وبلاگ
دیدگاه‌ها :
4دیدگاه
مدیر سایت

با گسترش تجارت ایمنی ابزار حمل و نقل و بسته‌بندی ها هم دچار تحول شدند. برای همین منظور شرکت ویژن آریا گستر تسمه های پلیمری (تسمه بسته بندی pet و تسه بسته بندی pp) و گوشه پلاستیکی در جنس ها و اندازه های متنوع با بهترین کیفیت را تولید می‌کند.

برای افزایش سطح ایمنی و محافظت از بار ها و پالت ها در هنگام جابه‌جایی نیاز به بسته‌بندی هایی با استحکام بالا، مقاوم به ضربه و با دوام می‌باشد. از مهمترین ابزار ها برای رفع این نیاز ها تسمه های بسته‌بندی هستند که در انواع پلاستیکی و فلزی (فولادی) تولید می‌شوند.

امروزه استفاده از تسمه های پلیمری PET و PP بسیار متداول است. این تسمه مزایایی با قابلیت رقابت با نمونه مشابه فولادی خود دارند. از جمله این مزایا می‌توان به قیمت کمتر، وزن سبکتر و مقاومت در مقابل عوامل محیطی اشاره کرد.

 

 

گوشه پلاستیکی

گوشه پلاستیکی

اما چه از نوع فولادی و یا از نوع پلیمری استفاده شود به جعبه های بسته‌بندی به خصوص جعبه های کارتنی آسیب جدی می‌تواند وارد کند. متاسفانه این آسیب تا حدی می‌تواند باشد که کالا هم در معرض تخریب قرار بگیرد.

اهمیت بسته‌بندی های تجاری

در دنیای تجارت امروز فقط کیفیت یک کالا اهمیت ندارد. به علاوه شرکت ها در رقابت تنگاتنگی با یکدیگر برای بهبود سطح کیفیت و خدمات خود از سراسر دنیا قرار دارند.

گاهی پیش می‌آید چند شرکت از یک کالا، کیفیتی کاملا یکسان را تولید و عرضه کنند. اما سود برخی از آن ها همیشه از رقبا بیشتر است. یکی از دلایل اصلی موفقیت این تولید کنندگان بسته‌بندی آن ها است.

اغلب در بازرسی های چشمی که مشتری پس از تحویل محصول انجام می‌دهد، از 30% تا 60 % احتمال تخریب بسته‌بندی به علت تسمه‌ کشی نامناسب یا سر خوردن تسمه از روی جعبه ها وجود دارد.

براساس آمار ها تاثیرات منفی یک بسته‌بندی نامناسب بر هزینه های تولید و اعتبار برند غیر قابل صرف نظر است. از مهمترین این عوامل تاثیر پذیر می‌توان سه مورد زا متذکر شد:

 1. هزینه های ترمیم و بسته‌بندی مجدد به علاوه هزینه جبران خسارت به کالا در حدود 13% قیمت نهایی کالا.
 2. هزینه های کالیبره شدن و بازبینی محصول در حدود 3.5% قیمت نهایی کالا.
 3. هزینه های طراحی دوباره و ساخت بسته‌بندی برای همان محصول در حدود 5% قیمت نهایی کالا.

 

استفاده از جعبه های مقوایی و کارتن ها به دلیل قابلیت شکل پذیری و چاپ اثر های گرافیکی که دارند در زمره بهترین انتخاب ها هستند. به ویژه مکان یادداشت و چاپ نکات باربری و انبار داری هم بر روی آن ها ساده و راحت است.

اما آسیب هایی که اغلب به این بسته‌بندی ها وارد می‌شود قابل پیشگیری هستند. این عوامل شامل :

 • رطوبت
 • شل شدن نوار ها و چسب های نگه دارنده
 • تغییر شکل و پاره شدن جعبه به علت فشار بند های نگهدارنده

برخی از معایب به کمک گوشه پلاستیکی قابل پیشگیری هستند. کناره های کارتن بسته‌بندی دچار پارگی، خراشیدگی و مچاله شدن می‌شود. بنابراین امنیت کالا و ظاهر بسته‌بندی هر دو با هم باید حفظ شوند.

گوشه پلاستیکی

گوشه پلاستیکی

 

زمانی که به وسیله تسمه ‌کش ها تسمه را به شکل عمودی و افقی روی جعبه یا پالت ها کشیده می‌شود، به محافظ هایی برای نگهداری محکمتر تسمه روی جعبه  نیاز هست.

به این محافظ های پلاستیکی، گوشه پلاستیکی یا گونیا پلاستیکی می‌گویند. این ابزار های کوچک نقش موثری در حفظ ایمنی در هنگام حمل و نقل دارند. از مهمترین وظایف آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش تمرکز تنش
 • کاهش کشیدگی بند های نگهدارنده
 • جلوگیری از تغییر شکل جعبه
 • کاهش هزینه ها حمل و نقل
 • کاهش هزینه های احتمالی بیمه های باربری

شاید در نگاه اول استفاده از گوشه پلاستیکی به نظر بی‌فایده و کم اثر باشد. اما استفاده از یک بسته‌بندی نامناسب می‌تواند به بروز خسارت های مالی برای شرکت شود. تخمین زده شده است که تا حدود 37 % می‌تواند به هزینه های سالیانه و تغییر قیمت محصول نهایی آسیب برساند.

آشنایی با گوشه های پلاستیکی

گونیا پلاستیکی یا گوشه پلاستیکی هر دو اصطلاحاتی هستند که به نبشی های کوچک پلیمری اطلاق می‌شوند. این نبشی ها زیر تسمه بسته‌بندی قرار می‌گیرند و مانع از ایجاد لهیدگی و خراش کناره ها می‌شوند. عرض بین دو لبه این نبشی ها می‌تواند به تناسب نیاز متفاوت باشد.

گوشه های پلاستیکی اغلب از جنس پلی اتیلن و پلی پروپیلن هستند. براي ثابت نگهداشتن تسمه هاي پليمري بر روی جعبه بسته‌بندی و پالت ها از گوشه هایی با زاویه‌ای نزدیک به 90 درجه استفاده می‌شود.

گوشه پلاستیکی

گوشه پلاستیکی

 

این قطعات در ظاهر یک زاویه قائمه هستند که دارای شیاری در میان دو وجه آن طراحی شده است. وظیفه این شیار عمیق در مرکز قطعه باعث تثبیت تسمه روی کناره ها می‌گردد.

این قطعات کوچک و سبک وزن مانع از سر خوردن و جابه‌جایی تسمه بسته بندي در نهایت موجب محک نگهداشتن تسمه ها می‌شود. همچنین از کشیدگی بیش از اندازه و تحمل بار اضافی روی تسمه ها هم جلوگیری می‌کند.

ویژگی های گوشه های پلاستیکی

معمولا گوشه پلاستیکی از استحکام بالا در برابر فشار تسمه کشی و ضربه های احتمالی برخوردار هستند. گوشه پلاستیکی به منظور حفظ یکپارچگی ظاهر و زیبایی بسته‌بندی نیز به کار گرفته می‌شود.

 • انعطاف پذیر
 • توزیع یکنواخت فشار تسمه بر سطح
 • حذف و کاهش منطقه تحت سایش تسمه
 • سبک وزن
 • استحکام شکست بالا
 • مقاومت در دما بالا
 • مقاوم در برابر عوامل خورنده و حلال های شیمیایی
 • قابلیت تولید سفارشی
گوشه پلاستیکی

گوشه با زاویه غیر از 90 درجه

 

این ابزار محافظتی در دو نوع ساده و آج‌دار در رنگ های مختلف تولید می‌شوند. در نوع کاربرد و کارگذاشتن این دو مدل هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و در ابعادی نظیر 2*2 و 5*5 قابلیت تولید دارند.

همانطور که انتظار می‌رود نوع آج‌دار با شیار هایی که روی سطحشان دارند با سطح درگیری بیشتری پیدا می‌کند. در نتیجه تسمه ها را برای زمان طولانی‌تری ثابت نگه می‌دارد.

 

انتخاب و خرید گوشه پلاستیکی

از این محصول در صنایع مختلفی مانند صنایع کاشی و سرامیک ، جابه‌جایی الوار، جابه‌جایی ورق ها و… کاربرد دارد. از آنجایی که دامنه مصرف این محصول بسیار گسترده است، پس در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شود.

در انتخاب این محصول باید به 3 پارامتر تعیین کننده توجه کنید:

 1. سایز تسمه
 2. نوع دستگاه تسمه کش
 3. اندازه جعبه و پالت بسته‌بندی

شرکت ویژن آریا گستر انواع گوشه پلاستیکی را با بهترین کیفیت با قابلیت استفاده در صنایع مختلف را تولید می‌کند. برای راهنمایی بیشتر و سفارش کافیست با همکاران ما در بخش فروش تماس بر قرار کنید.

برای خرید انواع دستگاه تسمه کش با ما در تماس باشید!

مطالبمرتبط
نوار پلاستیکی بسته بندی
2دیدگاه
نوار پلاستیکی بسته بندی و انواع آن!

در این مطلب از ویژن آریا گستر به شرح نوار پلاستیکی بسته…

مدیر سایت
6 فروردین 00
دستگاه تسمه کش
47دیدگاه
خرید دستگاه تسمه کش : انواع دستگاه تسمه کش + قیمت

دستگاه تسمه کش به شما در بسته بندی کمک می کند. البته…

مدیر سایت
17 تیر 00
فیلم استرچ
۰دیدگاه
معرفی انواع دستگاه های بسته بندی

بسته بندی عبارت است از ساخت محفظی که سلامت کالاها،محتوای خود را…

مدیر سایت
9 اسفند 99
بسته بندی صادراتی
2دیدگاه
بسته بندی صادراتی : نکات مهمی که هر کسی نمی داند!

بسته بندی صادراتی کالا ها یکی از مهمترین مراحل فرآیند های تجاری…

مدیر سایت
28 اردیبهشت 01
دیدگاه‌ها
 • مرادخانی پور
  1 سال پیش

  الان میتونیم آنلاین سفارش بدیم؟

 • حسین
  1 سال پیش

  سلام این محصول عمده چند؟

  • مدیر سایت
   12 ماه پیش

   سلام. لطفا تماس بگیرین.

 • سمیرا
  4 ماه پیش

  گوشه پلاستیکی برای چه کاری به دردبخوره؟!

 • دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

  لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

  نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

  بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.