تسمه بسته بندی پلاستیکی

کاربرد و مزایای تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی

تاریخ :
7 مرداد 02
دسته‌بندی :
بسته بندی
دیدگاه‌ها :
۰دیدگاه
مدیر سایت

تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی چیست؟ و چه مزایایی دارد ؟ از این تسمه در کجاها استفاده می شود؟ برای پاسخ به این پرسش ها اول باید بدانید که از مهمترین کاربرد تسمه بسته بندی پلاستیکی می توان به این مورد اشاره کرد که برای استحکام و تثبیت بسته ‌بندی ها به کار می رود و برای یک بسته ‌بندی اصولی از آن استفاده می شود.

تسمه بسته‌ بندی انواع مختلفی دارد که تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی یکی از انواع آن ها می باشد. هر نوع تسمه بسته ‌بندی کاربرد ‌های مخصوص به خود را دارد.

تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی بدلیل جنس لاستیکی ، انعطاف‌ پذیر و قابلیت بازیافتی که دارد کاربرد ‌های بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد و در انواع رنگ‌ها و سایز های مختلف و در دو نوع  PP و PET که به ترتیب مخفف پلی پروپیلن و پلی استر است تولید میشود.

همین طور بسته به نوع تسمه کشی که استفاده می کنید انواع متفاوتی از تسمه‌ های پلاستیکی در بازار وجود دارد. در ادامه این مقاله از پارسیان پک به انواع تسمه بسته بندی پلاستیکی و کاربرد آن در صنایع مختلف می پردازیم، همراه ما باشید.

انواع تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی

انواع تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی به شرح زیر است :

  • تسمه PP  : تسمه PP یا پروپیلن یکی از انواع تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی است. این تسمه دارای انعطاف بالایی است و به سه صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و دستی تولید میشود.
  • تسمه بسته بندی را با بهترین کیفیت از ویژه آریا گستر بخواهید!

از این تسمه در صنایع برای بسته ‌بندی محصولات سبک و نیمه سنگین استفاده میشود و بدلیل انعطاف‌پذیری بالا با انواع دستگاه‌ های تسمه کشی سازگاری دارد. این نوع تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی در صنایع مانند پتروشیمی صنایع سلولزی صنایع مصالح ساختمانی و… کاربرد دارد.

  • تسمه PET : این تسمه یکی دیگر از انواع تسمه بسته ‌بندی پلاستیکی است که قدرت کشش و انعطاف بیشتری نسبت به تسمه PP دارد و برای بسته ‌بندی کالا‌ های سنگین وزن استفاده  میشود.

این نوع تسمه در دو نوع عاج دار و بدون عاج تولید می شود تسمه PET قابلیت بازیافت خوبی دارد و در برابر گرما و عوامل محیطی مقاومت بهتری از خود نشان می دهد. از این تسمه دربسته‌ بندی کاشی ، سرامیک، اجر، چوب ، کاغذ و مقوا و… استفاده میشود.

تسمه بسته بندی پلاستیکی
تسمه بسته بندی پلاستیکی

کاربرد تسمه بسته بندی پلاستیکی در صنعت بسته بندی نوین

تسمه بسته بندی پلاستیکی در صنعت بسته بندی نوین نقش به سزایی دارد. در گذشته برای بسته بندی از تسمه های فلزی استفاده می شد که تولید آن هزینه بالایی داشت و به محیط زیست آسیب فراوانی وارد می کرد و برای بسته بندی های سبک و نیمه سنگین کاربردی نبود.

با پیشرفت صنعت پتروشیمی و ظهور تسمه های بسته بندی پلاستیکی که  تنوع زیادی برای مصارف مختلف داشتند و به دلیل قابل بازیافت بودن ضرر کمتری به محیط زیست می زدند و در عین حال هزینه تولید کمتری نسبت به تسمه های فلزی داشتند کمک شایانی به صنعت بسته بندی نوین کردند .

 تنوع کاربرد تسمه های بسته بندی پلاستیکی در انواع بسته بندی ها سبک ، نیمه سنگین و سنگین باعث گسترش روزافزون استفاده این تسمه ها در صنعت امروزی شد.

در کل فرآیند تسمه کشی بسته بندی برای محافظت از محصول در حین حمل نقل و فشار های ناشی از آن میباشد و راهی ساده و کاربردی برای استحکام بسته بندی هاست.

 ظهور تسمه ها ی بسته بندی پلاستیکی و کمتر شدن استفاده تسمه های بسته بندی فلزی پیشرفت های زیادی را برای حوزه بسته بندی و در عین حال حفاظت از محیط زیست رقم زده است.

مزایای استفاده از تسمه بسته بندی پلاستیکی در صنعت حمل و نقل هوایی و زمینی

حمل و نقل و بارگیری محصولات از پر ریسک ترین بخش های صنعت حمل و نقل است برای محافظت بیشتر از محموله ها شرکت های حمل و نقل موظف به محافظت  درست و اصولی از بسته بندی  محموله هستند که وجود تسمه های بسته بندی پلاستیکی کمک بزرگی به این صنایع میکند.

 تسمه کشی با تسمه بسته بندی پلاستیکی از بهترین و ارزان ترین راه ها برای محافظت از محموله هاست و در صنعت بسته بندی امروز با وجود دستگاه های تسمه کشی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک قابل حمل سازگار با تسمه بسته بندی پلاستیکی ، سرعت و دقت تسمه کشی  بسته بندی افزایش یافته و همه ی این مزایا به نفع صنایع حمل و نقل زمینی و هوایی است.

 از مزایای دیگر تسمه بسته بندی پلاستیکی این است که امکان تسمه کشی بسته بندی های سبک و نیمه سنگین را نیز ایجاد کرده و همه ی بسته بندی ها از حفاظت عالی برخوردارند.

امروزه حتی اجسام شکستنی و ظریف نیز با وجود تسمه بسته بندی پلاستیکی به راحتی قابلیت ارسال به همه ی نقاط دنیا را پیدا کرده اند و این باعث سود دهی روز افزون صنعت حمل و نقل هوایی و زمینی کشور ها شده است.

تسمه بسته بندی پلاستیکی
تسمه بسته بندی پلاستیکی

کاربرد تسمه بسته بندی پلاستیکی در صنایع خوراکی و دارویی

با پیشرفت روز افزون اینترنت و افزایش چشمگیر خرید های اینترنتی بیشتر اجناس خریداری شده در این فضا باید با سرعت بیشتری ارسال شوند و در عین حال نباید آسیبی به آنها وارد شود که سالم به دست مشتری برسند.

از جمله این خریدهای اینترنتی می توان به صنعت مواد غذایی و دارویی نیز اشاره کرد .

در این میان چون مواد غذایی و دارویی اغلب در ظروف شیشه ای هستند یا به گونه ای بسته بندی می شوند که امکان له شدن را دارند باید درون جعبه بسته بندی خود ثابت قرار گیرند که با وجود دست انداز ها و خطرات موجود در مسیر حمل و نقل از جمله تصادف، انحراف سریع و تکان های ناگهانی این امر غیر ممکن به نظر می رسد.

 ولی با وجود تسمه بسته بندی پلاستیکی و دستگاه های تسمه کشی این امر ممکن شده چون تسمه کشی جعبه باعث ثابت ماندن جعبه حین حمل و نقل شده و امکان آسیب رسیدن به محموله های غذایی و دارویی را بسیار کمتر می کند.

همین امر باعث افزایش چشمگیر خرید های اینترنتی محصولات غذایی و دارویی و اعتماد بیشتر مردم به حمل نقل محموله های غذایی و دارویی شده در نتیجه سود دهی شرکت های مربوطه بیشتر شده است.

در نتیجه  تسمه کشی با تسمه بسته بندی پلاستیکی هم به صرفه و راحت است و هم قابل اتکا و اطمینان تر است.

کاربرد تسمه بسته بندی پلاستیکی در صنایع دستی و تزیینی

در گذشته صنایع دستی و تزیینی هر شهر و استان قابل خریداری از همان شهر و استان بود و قابلیت ارسال برای این محموله ها بدلیل حساس بودن آنها به ضربه وجود نداشت.

حتی اگر  محموله درون جعبه قرار می گرفت، امکان متلاشی شدن این بسته ها در مسیر وجود داشت و در نتیجه اگر ارسالی هم انجام می شد تلفات و آسیب دیدگی زیادی به این محصولات وارد می شد و امکان ارسال گسترده و عمده این محصولات وجود نداشت.

صنایع دستی و تزیینی محصولاتی هستند که برای گسترش نیاز به دیده شدن هر چه بیشتر دارند و نبود حمل و نقل مطمئن برای این محصولات جلوی ترقی و رشد این صنعت را گرفته بود.

اما امروزه با وجود تسمه بسته بندی پلاستیکی امکان خریداری این محصولات در تمام نقاط کشور و دنیا فراهم میشود چون با تسمه کشی اصولی و محکم این محموله امکانآسیب دیدگی این محصولات به شدت کاهش می یابد.

همین امر می تواند باعث جهانی شدن صنایع دستی و تزیینی یک منطقه و جذب مشتری از تمام تقاط دنیا شود و باعث گسترش روز افزون این صنایع شده است.

در واقع قابل حمل بودن یک شی در صنعت حمل و نقل ضامن فروش و سود دهی بیشتر آن محصول می شود چون دامنه تعداد مشتریان  محصول را گسترش میدهد.

تسمه بسته بندی پلاستیکی
تسمه بسته بندی پلاستیکی

نکات ضروری در بسته بندی با تسمه پلاستیکی

تسمه بسته بندی پلاستیکی و دستگاه های تسمه کشی انواع مختلفی دارند که نسبت به نوع محموله و صنعت مورد استفاد باید از نوع مناسب تسمه و دستگاه تسمه کش استفاده شود.

 انواع تسمه بسته بندی پلاستیکی عبارتند از تسمه های PP و PET که تسمه های PP   خود به چند نوع از لحاظ مواد سازنده و دستگاه تسمه کش سازگار با ان ها تقسیم می شوند.

تسمه های PET نیز دو نوع عاج دار و بی عاج دارند دستگاه های تسمه کشی نیز سه نوع اند دستی، اتوماتیک، نیمه اتوماتیک .

برای محموله های سبک و نیمه سنگین بیشتر از تسمه های  PP استفاده می شود که اگر حجم کاری صنعت مورد نظرتان بالاست بهتر است،  تسمه PP  اتوماتیک و نیمه اتوماتیک استفاده کنید تا با دستگاه های تسمه کشی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک سازگار باشد  و راندمان بسته بندی سریعتری در اختیارتان قرار دهد در غیر این صورت از تسمه دستی استفاده کنید که با تسمه کش دستی سازگار است.

برای محموله های سنگین از تسمه های بسته بندی PET  استفاده کنید که توانایی کشش و تحمل وزن های بیشتر دارند این نوع تسمه ها با انواع تسمه کش ها اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی سازگارند نسبت به راندمان بسته بندی مورد نیازتان تسمه کش مناسبتان را انتخاب کنید.

در نهایت باید گفت که بسته ‌بندی و استحکام از عوامل مهم برای حمل و نقل محصولات در صنایع مختلف‌ است و استفاده از تسمه بسته بندی پلاستیکی در کل گزینه‌ای به صرفه و دوستدار محیط زیست و آسان برای صنایع امروزی محسوب می شود.

مطالبمرتبط
دستگاه تسمه کش مدل 1013
۰دیدگاه
آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش

آموزش بسته بندی با دستگاه تسمه کش یکی از پردرخواست ترین سوالات…

مدیر سایت
18 دی 01
قابلیت دستگاه های تسمه کش
۰دیدگاه
قابلیت دستگاه های تسمه کش و انواع آن

در این مطلب از ویژن آریا گستر به شرح قابلبت دستگاه های…

مدیر سایت
2 مرداد 98
مصارف پرک پت هات واش
۰دیدگاه
مصارف پرک پت هات واش : 4 کاربرد مهم آن

مصارف پرک پت هات واش چیست ؟ برای پاسخ به این سوال…

مدیر سایت
1 تیر 02
تسمه بسته بندی و حفاظت کالا
۱دیدگاه
 نقش تسمه بسته بندی در حفاظت کالا و 3 آیتم مهم برای انتخاب آن

تسمه بسته بندی و حفاظت کالا چه ارتباطی با هم دارند؟! بسته…

مدیر سایت
28 اردیبهشت 02

دیگران را با نوشتن نظرات خود، برای انتخاب این محصول راهنمایی کنید.

لطفا پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی بیش‌از‌حدِ معمول، شکلک یا ایموجی استفاده نکنید و از کشیدن حروف یا کلمات با صفحه‌کلید بپرهیزید.

نظرات خود را براساس تجربه و استفاده‌ی عملی و با دقت به نکات فنی ارسال کنید؛ بدون تعصب به محصول خاص، مزایا و معایب را بازگو کنید و بهتر است از ارسال نظرات چندکلمه‌‌ای خودداری کنید.

بهتر است در نظرات خود از تمرکز روی عناصر متغیر مثل قیمت پرهیز کنید.